Városlista
2026. április 5, vasárnap - Vince

Hírek

2018. Szeptember 30. 05:00, vasárnap | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Téli szintjére állítják be a Tisza-tavat

Téli szintjére állítják be a Tisza-tavat

A biztonságos üzemeltetés és az árvízvédelem miatt csökkenti a Tisza-tó szintjét az üzemeltető Közép-Tisza-vidéki Vízügyi Igazgatóság (Kötivizig).

Az egy centiméteres szintcsökkenéséhez mintegy egymillió köbméter vizet kell leengedni. A Kötivizig honlapján szereplő adatok szerint a tározó ürítése két ütemben történik.

A nyári 725 – plusz-mínusz 5 – centiméteres vízszint november 5-étől kezdődően csökken, és a tervek szerint november 26-ára éri el a Kisköre-felső vízmércén mért 560 centiméteres vízszintet.

December 3-án az igazgatóság megkezdi a visszaduzzasztást napi 5 centiméterrel a szintén Kisköre-felsőn mért 620 – mínusz 10 – centiméteres vízszintre, ez várhatóan december 15-ig tart.

A kerékpárosok számára átjárható gátsorompókat október 19-én nyitják meg – olvasható az igazgatóság honlapján.

Címkék: szint, tisza-tó, víz, vízszint

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 05. 09:18, vasárnap | Belföld

Erdő Péter: húsvét az egész életünket mássá teszi

Húsvét az egész életünket mássá teszi, segít, hogy boldogok legyünk. A mi feladatunk pedig az, hogy elmondjuk ezt a titkot a világnak - hangsúlyozta Erdő Péter húsvétkor.

2026. Április 04. 15:00, szombat | Belföld

Több mint harminc vasútállomás újul meg az országban

Az állomásfelújítási program részeként 14 vármegyében több, mint harminc állomás és vasúti megállóhely újul meg, mintegy 15 milliárd forint értékben, a MÁV-csoport és a Magyar Falu Program forrásaiból

2026. Április 04. 14:00, szombat | Belföld

Nézőpont: Fidesz-többség marad a következő országgyűlésben is

A kormányközeli kutatóintézet szerint marad a Fidesz többség.