Városlista
2026. augusztus 2, vasárnap - Lehel

Hírek

2012. Május 22. 07:03, kedd | Belföld
Forrás: OrientPress

Tilos lesz tartósan láncra kötni a kutyát

Tilos lesz tartósan láncra kötni a kutyát

Megemelné az állatvédelmi bírság összegét és szigorítana egyes állattartási szabályokon a Vidékfejlesztési Minisztérium.

Derül ki a tárca állatvédelmmel foglalkozó kormányrendelet módosítását kezdeményező, egyeztetésre bocsátott tervezetéből - írja a Békés Megyei Hírlap.

A dokumentum egyebek mellett meghatározná, hogy mekkora űrtartalmú akváriumban tartható hal vagy más gerinces állat, de azt is, hogy milyen feltételekkel, milyen hosszú láncra köthető ki egy kutya. 2016-tól pedig egyáltalán nem szabad majd kutyát „tartósan” láncra verni.

A kutya-, macska- és görénykölyköket nyolchetes korukig anyjukkal kellene tartani, és a kutyák farkát csak kurtítani szabadna, azt is csak az állat hétnapos koráig. Az új szabályozás tiltaná, hogy díszhalakba — azok látványosabb külleme érdekében — festékanyagot fecskendezzenek. A bírságok is szigorodnának, mert a jelenlegieknek nincs visszatartó erejük. A Békés megyei állatvédők szerint a legnagyobb problémát az előírások betartatása és ellenőrzése okozhatja.

OrientPress Hírügynökség

Ezek érdekelhetnek még

2026. Augusztus 02. 13:00, vasárnap | Belföld

Az ötös lottó nyerőszámai és nyereményei

A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint a 31. héten megtartott ötös lottó és Joker számsorsoláson a következő számokat húzták ki:

2026. Augusztus 02. 13:00, vasárnap | Belföld

Hőség - Gajdos László: érezhetően csökkent a vízfogyasztás Szentendrén a takarékossági felhívás nyomán

Érezhetően csökkent a vízfogyasztás Szentendrén, ezen belül is Pismány városrészben az önkéntes víztakarékosságra felszólító felhívás nyomán, ugyanakkor továbbra is érvényben marad a harmadfokú vízhasználati korlátozás

2026. Augusztus 02. 11:00, vasárnap | Belföld

Hőség - Változik az ügyfélszolgálatok rendje a NAV-nál a jövő héten

Az adóhivatal ügyfélszolgálatain jövő héten is intézhetőek az adóügyek, de a rendkívüli körülmények miatt a személyes ügyfélfogadást hétfőtől szerdáig a helyszínek adottságaihoz igazítják.

2026. Augusztus 02. 09:39, vasárnap | Belföld

Robert Fico: Szlovákia kész árammal segíteni Magyarországnak

A szlovák kormányfő szerint Paks leállítása példatlan energiakrízist eredményezne.