Városlista
2026. március 12, csütörtök - Gergely

Hírek

2022. Augusztus 25. 18:02, csütörtök | Belföld
Forrás: mti/illusztráció: pixabay

TIM: csúcsra jár a foglalkoztatás Magyarországon

TIM: csúcsra jár a foglalkoztatás Magyarországon

Idén nyáron először fordult elő, hogy egymást követő két hónapban, júniusban és júliusban is 4,7 millió fő fölött alakult a foglalkoztatottak száma.

A háromhavi adatok éves összevetése szerint az elsődleges munkaerőpiacon közel 57 ezerrel dolgoznak többen. A 2010-ben mindössze 56 százalékos foglalkoztatási ráta tartósan 74 százaléknál magasabban alakul - hívta fel a figyelmet a Központi Statisztikai Hivatal csütörtöki jelentéséhez fűzött kommentárjában a Technológiai és Ipari Minisztérium (TIM).

A legjobb munkavállalási korú (25-54 éves) népesség körében 88,4 százalékra nőtt a foglalkoztatási ráta. Több mint tizenhárom százalékkal vannak kevesebben a közfoglalkoztatottak, mintegy 76 ezres létszámukat még alacsonyabbra szoríthatja a versenyszférába való átlépésüket támogató, augusztusban újraindított program.

A munkanélküliségi ráta hozzávetőleg harmada a 2010-es hazai mutatónak, és nagyjából fele a jelenlegi uniós átlagnak. A fiataloké tíz százalék alá csökkent, szintén harmada az előző évtized elején mértnek. A javuláshoz minden bizonnyal a 25 év alattiak idén bevezetett szja-mentessége is hozzájárult.

Kutnyánszky Zsolt, a Technológiai és Ipari Minisztérium iparért és munkaerőpiacért felelős államtitkára hangsúlyozta: "a kormány a magyar emberekkel közösen elért eredményekre építve folytatja a munkaalapú gazdaság politikáját. A foglalkoztatás a nemzetközi válságjelenségek közepette csúcsra jár Magyarországon, több mutatóban is a rendszerváltás óta mért legkedvezőbb adatokkal büszkélkedhetünk. A Vállalkozások regionális munkaerő támogatása augusztus közepétől ismét a bérköltségek részleges állami átvállalásával ösztönzi akár tízezer vidéki álláskereső elhelyezkedését" - idézte az államtitkárt a TIM közleménye.

Címkék: foglalkoztatás

Ezek érdekelhetnek még

2026. Március 12. 07:21, csütörtök | Belföld

NAV: hétfőig lehet kérni az szja-bevallási tervezetek postázását

Még öt napig, március 16-ig kérhetik az szja-bevallási tervezetek postázását azok, akik nem rendelkeznek elektronikus elérhetőséggel - hívta fel a figyelmet szerdán a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV).

2026. Március 11. 14:00, szerda | Belföld

BKK: hamarosan minden metrón megjelenik az érintésmentes fizetés

2026. Március 11. 07:23, szerda | Belföld

Veszprém megyében folytatta kampányát Orbán Viktor

A háború szele lengi körül Magyarországot; a következő választásnak a legnagyobb tétje, hogy lesz-e olyan kormányunk, amely kívül tudja tartani Magyarországot egy háborún - jelentette ki Orbán Viktor kedden Balatonfüreden.