Városlista
2025. július 4, péntek - Ulrik

Hírek

2019. Január 24. 17:30, csütörtök | Belföld
Forrás: mti - fotó: pixabay

Több mint hétszázezren látogattak tavaly az Országházba

Több mint hétszázezren látogattak tavaly az Országházba

Több mint 700 ezren látogattak tavaly az Országházba, a látogatók húsz százaléka magyar volt, 23 százaléka pedig az Európai Unión kívüli országokból érkezett - közölte az Országgyűlés sajtóirodája csütörtökön az MTI-vel.

A közleményben azt írták, 2014 óta folyamatosan növekszik a látogatók száma, akkor 477 078-an, 2015-ben 524 629-en, 2016-ban 582 930-an, 2017-ben pedig 647 255-en látogatták meg a Parlament épületét.

Az intézmény 2018-ban a csoportos látogatások alkalmával több mint 46 ezer magyar iskolást fogadott. A spanyol, olasz és orosz nyelvű idegenvezetésre jelentkezők száma az átlagnál jobban emelkedett az előző évben - fűzték hozzá.

Kitértek arra is, hogy az Országház a TripAdvisor turisztikai weboldal 2018-as listáján Európa ötödik, a világ tizedik legnépszerűbb nevezetességeként szerepelt.

A Steindl Imre-program keretében 2014-ben készült el az Országház idegenforgalmi központja, amely az alapvető szolgáltatások - fogadótér, jegypénztár, ajándékbolt, kávézó - mellett magában foglalja a magyar parlamentarizmus kialakulásának és fejlődésének emlékeit bemutató Országgyűlési Múzeumot is - olvasható a közleményben.

Címkék: országház, parlament

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 04. 18:39, péntek | Belföld

Orbán Balázs: indul az ukrán bosszúhadjárat amiatt, hogy Magyarország nem támogatja Ukrajna EU-csatlakozását

Indul az ukrán bosszúhadjárat amiatt, hogy hazánk nem támogatja Ukrajna EU-csatlakozását - jelentette ki a miniszterelnök politikai igazgatója csütörtökön Facebook-oldalán

2025. Július 04. 09:00, péntek | Belföld

Orbán Viktor: az Európai Bizottság tévúton jár, ha azt gondolja, az emberek nélkül is meg lehet hozni egy egész Európa sorsát meghatá

Az Európai Bizottság tévúton jár, azt gondolja, hogy az emberek nélkül is meg lehet hozni egy egész Európa sorsát meghatározó fontos döntést, de téved, az ukrán uniós tagság nem fog megtörténni

2025. Július 04. 08:03, péntek | Belföld

Hőség - Meteorológia: az elmúlt egy hétben 4 centimétert csökkent a Balaton átlagos vízállása

A Balaton erős párolgása miatt az elmúlt egy hétben már 4 centimétert csökkent a tó átlagos vízállása - közölte a HungaroMet Zrt. pénteken a honlapján.

2025. Július 03. 07:34, csütörtök | Belföld

Mávinform: hosszabb a menetidő a győri fővonalon

Késésekre kell számítani kedd délután a győri vasúti fővonalon, ahol egy műszaki hibás vonat okozott fennakadást.