Hírek
2023. Július 24. 06:00, hétfő |
Sport
Forrás: MTI
Több mint tízezer résztvevő volt a Balaton-átúszáson

A különböző távokon több mint tízezer amatőr és profi sportoló vett részt a szombatról vasárnapra halasztott 41. Lidl Balaton-átúszáson.
A szervezők tájékoztatása szerint a Révfülöp és Balatonboglár közötti klasszikus, 5,2 kilométeres erőpróbát közel 9500 úszó próbálta leküzdeni, akiknek a délnyugati irányból kissé megélénkült szél miatt kialakuló hullámzás nehezítette a dolgát Közép-Európa legnagyobb taván.
Közel ezren vágtak neki a Balatonboglárról induló, majd egy félkört megtéve, oda visszaérkező 2,6 kilométeres távnak, illetve 700 lelkes amatőr SUP-deszkával abszolválta a Révfülöp és Balatonboglár közötti Balaton-áthúzást.
"A halasztás ellenére is több, mint tízezren teljesítették a vízben vagy a vízen a 41. Lidl Balaton-átúszás különböző távjait. A vártnál kicsit erősebb reggeli szél ellenére is, a 41. évben is óriási sikert aratott az esemény" - mondta Kocsis Árpád, a BSI versenyigazgatója.
A legnagyobb hazai nyíltvízi úszóeseményre 1071 hazai település mellett 49 országból érkeztek a résztvevők, akik összesen több mint hatmillió forinttal támogatták a Bátor Tábor Alapítványt, a Várva Várt Alapítványt és a Vízimentők Magyarországi Szakszolgálatát.
Az esemény célba érkezőit mindhárom versenyszámban egyedi éremmel és a szponzoroknak köszönhetően gazdag célcsomaggal várták a szervezők.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Október 18. 08:10, szombat | Sport
Labdarúgó NB I - A pontszerzés is meglepetés lenne a hazaiaktól az Újpest-Ferencváros rangadón
A két hónapja nyeretlen Újpest hazai pályán játszik a Ferencvárossal a labdarúgó Fizz Liga tizedik fordulójában, s már a döntetlen is bravúros eredmény lenne a számára.
2025. Október 17. 07:07, péntek | Sport
Schmidt Ádám: hatalmas siker és újabb mérföldkő, hogy a Puskás Arénában rendezhetjük meg a BL-döntőt
2025. Október 16. 07:46, csütörtök | Sport
Portugál-magyar - Rossi: büszke vagyok, de az utolsó két meccs dönt
2025. Október 15. 07:37, szerda | Sport
MOB: már 163 sportoló csatlakozott a kettőskarrier-programhoz
Már 30 sportágból 163-an csatlakoztak a Magyar Olimpiai Bizottság (MOB) által 2023 októberében életre hívott kettőskarrier-programhoz.