2024. április 24, szerda - György

2017. Július 31. 11:26, hétfő | Helyi

Többen is életük legjobb idejét úszták

A 83 hazai klub 482 sportolóját felvonultató mezőnyben a Dombóvári Úszó SI és a Dombóvári Úszó Egyesület is három-három versenyzővel képviseltette magát az Országos Gyermek Úszó Bajnokságon.

Kecskeméten rendezték meg a 12-14 évesek számára az L. Országos Gyermek Úszó Bajnokságot, melyen a 83 hazai klub 482 sportolóját felvonultató mezőnyben a Dombóvári Úszó SI és a Dombóvári Úszó Egyesület is három-három versenyzővel képviseltette magát.

A Dombóvári Úszó SI tagjai közül a 14 éves fiúk 200 méteres hátúszásában László Bence a döntő nyolcadik helyén végzett. A 13 éves fiúknál a 100 méteres mellúszásban Koch Barnabás az eddigi legjobb helyezését elérve a 12. lett. Ugyanezen számban Antal Tamás 1,5 másodpercet javított az egyéni csúcsán, amivel a mezőny 32. helyét szerezte meg.
A Dombóvári Úszó Egyesületből a 13 éves lányok között a 100 méteres és a 200 méteres mellúszásban Maráczi Dorka volt érdekelt, aki mindkét számban kilencedikként zárta a megmérettetést. Ugyanebben a korcsoportban a 200 méteres vegyesúszásban Pozsgai Alexa a 18. helyen ért célba. A 12 évesek 200 méteres hátúszásában Tancsa Léna a 37. lett.