Hírek
2022. Június 27. 12:07, hétfő |
Belföld
Forrás: mti
Többkilónyi lőszert találtak egy lakóépület padlásán
Többkilogramm második világháborús lőszert találtak egy bontásra ítélt lakóépület padlásán a Veszprém megyei Úrkúton - közölte a Magyar Honvédség tűzszerész ezrede hétfőn a Facebook-oldalán.
A közelmúltban építkezés közben került elő a csaknem öt kilogramm német gyártmányú, második világháborús Mauser lőszer.
A lebontásra ítélt lakóépület padlástán feltételezhetően évtizedekkel ezelőtt rejthettek el a lövedékek mellett egy mára már erősen korrodált állapotú, német Luger P08 öntöltő pisztolyt is, a hozzá tartozó teli tárral - tették hozzá.
Az eszközöket a tűzszerészek a Magyar Honvédség központi gyűjtőhelyére szállították. Felvették a kapcsolatot a hadtörténeti intézettel is, amelynek munkatársai megvizsgálják majd az előkerült lőfegyvert - áll a bejegyzésben.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 14. 12:00, kedd | Belföld
EBESZ: a választók valódi alternatívák közül választhattak, de hiányoztak az egyenlő versenyfeltételek
2026. Április 14. 11:00, kedd | Belföld
Magyar Péter: megtartjuk és kijavítjuk a déli határkerítést, nem fogadunk el semmilyen paktumot
Magyarország nagyon szigorú álláspontot képvisel az illegális migráció kapcsán, nem fogad el semmilyen paktumot, allokációs mechanizmust -
2026. Április 14. 07:17, kedd | Belföld
Választás 2026 - Az államfő egyeztetésre hívta az Országgyűlésbe jutó pártok vezetőit
Sulyok Tamás köztársasági elnök személyes egyeztetésre hívta az Országgyűlésbe jutó pártok vezetőit a szerdai napra - tette közzé az államfő hétfői Facebook-bejegyzésében.
2026. Április 13. 16:06, hétfő | Belföld
Magyar Péter: a magyar emberek történelmet írtak
Magyarország és a magyar emberek történelmet írtak, a Tisza Párt óriási felhatalmazást kapott, ami óriási felelősséget jelent

