Hírek
2012. Április 23. 14:01, hétfő |
Belföld
Forrás: OrientPress
Tojás nélkül született egy kiscsirke
Egy sri lankai tyúk tojás nélkül adott életet egy csirkének, ezzel pedig ismét előtérbe helyezte a kérdést: a tyúk vagy a tojás volt először?
Ahelyett, hogy a tyúkból pottyant volna ki, a tojás a tyúkban 21 napig volt majd szétrepedt - írja a BBC.
A csirke teljesen kifejlődött és egészséges, de az anya elpusztult. A sri lankai kormány állatorvosa elmondta: még soha nem látott ilyesmit azelőtt.
Az orvos megvizsgálta a tetemet és arra jött rá, hogy a megtermékenyített tojás a tyúk nemzőszerveiben fejlődött ki, de bennmaradt a testében, amíg szét nem repedt.
A boncolás kimutatta, hogy a tyúk belső sérülések következtében pusztult el.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 07. 16:00, vasárnap | Belföld
Munkaerőhiánytól tartanak a vendégmunkások alkalmazásának szigorítása kapcsán
A gazdaság növekedési kilátásainak romlásától tartanak szakmai szervezetek a vendégmunkások munkavállalási lehetőségeinek szigorítása miatt
2026. Június 07. 16:00, vasárnap | Belföld
Kármán András: bizalmat kapott Magyarország és a jelenlegi gazdaságpolitikai irány a három nagy hitelminősítőtől
Bizalmat kapott Magyarország és ezzel a jelenlegi költségvetési, gazdaságpolitikai irány is
2026. Június 07. 13:00, vasárnap | Belföld
Lannert Judit: az iskolai autonómia erősítésére és gyermekközpontú közoktatási irányításra van szükség
Az iskolai autonómia erősítésére, valamint főleg a gyermekközpontúságra és a kompetenciákra fókuszáló közoktatási irányítás létrehozására van szükség
2026. Június 07. 11:00, vasárnap | Belföld
Hegyi Zsolt: június 20-án indul a nyári főszezoni balatoni menetrend
Június 20-án indul, és a MÁV elektronikus rendszereiben hamarosan elérhető lesz a nyári főszezoni balatoni menetrend - jelentette be a MÁV-csoport vezérigazgatója a Facebook-oldalára szombaton feltöltött videójában.

