Városlista
2026. április 25, szombat - Márk

Hírek

2020. Május 20. 14:06, szerda | Bulvár
Forrás: mti

Tom Hanks új háborús filmjét az Apple szerezte meg

Tom Hanks új háborús filmjét az Apple szerezte meg

Tom Hanks második világháborús filmjét, A Greyhound csatahajót az Apple streamingszolgáltatása szerezte meg.

A film eredetileg júniusban, apák napján debütált volna be a mozikban, az Apple azonban még nem közölte, hogy mikor akarja bemutatni.

A Variety.com értesülése szerint a Sony Pictures produkciójának forgalmazásáért nagy verseny folyt, amit végül a féléve működő Apple TV Plus steramingszolgáltató nyert meg. A film végül azért került streamingszolgáltatóhoz, mivel a koronavírus-járvány miatt bizonytalan időre el kellett halasztani mozis forgalmazását.

A Greyhound 1942-ben, a második világháború elején játszódik. Tom Hanks egy szövetséges hadihajó kapitányaként szeli át az Atlanti-óceánt, miközben náci tengeralattjárók vadásznak rájuk.

A Ernest Krause kapitány (Hanks) a film első klipjében, amelyet márciusban mutatott be a Sony, elárulja, hogy először hajózik át az Atlanti-óceánon. Közben az is kiderül, hogy a vizeken, amelyeken haladnak, öt napig nem kaphatnak légitámogatást. A Greyhound azonban a kapitány vezetésével elpusztít egy német tengeralattjárót, és ezzel a Krause elnyeri a legénység bizalmát.

A filmben, amely C. S. Forester 1955-ben kiadott The Good Shepherd című regénye nyomán született, Stephen Graham, Rob Morgan és Elisabeth Shue is szerepel. A forgatókönyvet Hanks írta, a produkciót Aaron Schneider rendezte.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 24. 17:00, péntek | Bulvár

Május 8-án rendezik meg a Magyar Fagylalt Napját

Május 8-án rendezik meg a Magyar Fagylalt Napját, amelyhez a tervek szerint mintegy háromszáz cukrászda és fagylaltozó csatlakozik országszerte.

2026. Április 08. 18:00, szerda | Bulvár

Elhunyt Czigány György

Április 6-án 94 éves korában elhunyt Czigány György József Attila- és Erkel Ferenc-díjas költő, író, újságíró, érdemes művész, a Magyar Rádió népszerű Ki nyer ma? című műsorának alapító műsorvezetője

2026. Március 30. 14:00, hétfő | Bulvár

Putyin: Oroszország kész ismét olimpiát rendezni

Oroszország készen áll rá, hogy újra otthont adjon egy olimpiának - közölte Vlagyimir Putyin elnök az Orosz Olimpiai Bizottsághoz a testület megalapításának 115. évfordulójára intézett üdvözlő üzenetében.