Hírek
2013. Május 30. 07:00, csütörtök |
Helyi sport
Forrás: Soós Gyopár
Tóth Virág az U18 válogatott tagja lett
Nyílt ranglista verseny volt Szekszárdon
Május 25-én, pénteken rendezték a szekszárdi atlétikai pályán Tolna megye nyílt ranglista versenyét. A megszokottnál több versenyző érkezett, elsősorban a dunántúli egyesületekből, de Budapestről is. A verseny a DOVASE számára is bíztatóan, jól sikerült.
Tarr Imre edző tanítványai közül kiemelkedően jól szerepelt Uzonyi Zalán (2000), aki 160 cm ugrással nyerte a serdülő fiúk magasugró versenyét, és Szabó Gábor (1998), aki a serdülő fiúk gerelyhajító versenyében 34,69 m dobással végzett az első helyen.
Fazekas Gáspár kiemelte Tóth Virág (1996) szereplését, aki a 2000 m akadály versenyszámot 7:32,0 időeredménnyel nyerte, s így tagja lett a június 8-án, Csehországban versenyző U18 magyar válogatottnak.
Fazekas Gáspár, a DOVASE edzője szintén kiemelkedőnek értékelte Beke Zsanett (1994) és Hajdu Bence (1996) teljesítményét. Zsani a junior nők között a 800 m-t 2:19,7 időeredménnyel nyerte, Bence pedig az ifi fiúk között a 2000 m akadály versenyszámot 6:32, 8 alatt teljesítette.
A következő időszakban az országos pályabajnokságok, diákolimpiai döntők kerülnek megrendezésre. A DOVASE versenyzőinek jelenléte ezeken a versenyeken kérdéses, hiszen továbbra is jelentős anyagi gondokkal küzd az egyesület.
Tóth Virág felkészülését támogatja a Gluténmentes BT.
A képen: Besenyei Ágota, Beke Zsanett és Tóth VIrág
Eredmények:
http://www.tolnasport.hu/2013/05/25/tolna-megye-nyilt-ranglista-versenye/
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 12. 15:00, kedd | Belföld
Alekszej Lihacsov: a Roszatom minden Paks II-re vonatkozó kérdésre választ tud adni Budapestnek
A Roszatom minden, a Paks II projektet illető kérdésre választ tud adni az új magyar vezetésnek - jelentette Alekszej Lihacsov, az orosz állami atomenergetikai vállalatvezetője újságíróknak hétfőn Moszkvában.
2026. Május 12. 14:00, kedd | Belföld
Kapitány István: Magyarország nem válik le az orosz energiáról, és marad a rezsicsökkentés
Magyarország nem válik le az orosz energiáról, hanem diverzifikálja a beszerzési forrásait, és megmarad a rezsicsökkentés a lakosságnak -
2026. Május 12. 12:00, kedd | Életmód
Krasznahorkai László kapta az Artisjus Irodalmi Nagydíját
Krasznahorkai László kapta az Artisjus Irodalmi Nagydíjat A magyar nemzet biztonsága című regényéért, valamint teljes életművéért a Magyar Zene Házában hétfőn tartott ünnepségen.
2026. Május 12. 10:00, kedd | Belföld
Azbesztszennyezés - Megkezdődött az azbeszttel szennyeződött utcák bitumenes zárása Szombathely oladi városrészében
Megkezdődött Szombathelyen, az Oladi-platón az azbeszttel szennyezett utcák bitumenes zárása, egyelőre a Síp utca, a Gyömbér utca és a Sáfrány utca közötti szakaszon - közölte a város polgármestere a Facebook-oldalán hétfőn.

