Városlista
2026. május 5, kedd - Györgyi

Hírek

2018. Június 28. 09:57, csütörtök | Belföld
Forrás: mti - fotó: pixabay

Tovább csökkent a munkanélküliség a KSH jelentése szerint

Tovább csökkent a munkanélküliség a KSH jelentése szerint

A március-májusi időszakban a munkanélküliek átlagos létszáma az egy évvel korábbihoz képest 32 ezerrel 171 ezerre, a munkanélküliségi ráta 0,7 százalékponttal 3,7 százalékra csökkent

- jelentette csütörtökön a Központi Statisztikai Hivatal (KSH). A 15-24 éves munkanélküliek száma 8 ezerrel 28 ezerre, míg munkanélküliségi rátájuk 2,1 százalékponttal 8,8 százalékra csökkent. A munkanélküliek hatoda került ki ebből a korcsoportból.

A 25-54 évesek, azaz a legjobb munkavállalási korúak munkanélküliségi rátája 0,4 százalékponttal 3,5 százalékra, az 55-74 éveseké 1,5 százalékponttal 2,5 százalékra csökkent.

A 15-74 éves férfiak körében 16 ezerrel, 87 ezerre csökkent a munkanélküliek száma, a munkanélküliségi ráta pedig 0,7 százalékponttal, 3,5 százalékra mérséklődött. A női munkanélküliek száma szintén 16 ezerrel, 83 ezerre, a munkanélküliségi ráta pedig 0,8 százalékponttal, 4,0 százalékra esett.

A Nemzeti Foglalkoztatási Szolgálat adminisztratív adatai szerint a nyilvántartott álláskeresők létszáma 15 százalékkal, 244 ezer főre csökkent egy év alatt május végére.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 05. 07:39, kedd | Belföld

Érettségi - Pedagógusok: a korábbiaknál nehezebb volt az idei magyar írásbeli

Az elmúlt évek vizsgáinál nehezebbnek ítélték a hétfői magyar nyelv és irodalom írásbeli érettségi feladatait az MTI-nek nyilatkozó középiskolai tanárok.

2026. Május 05. 07:31, kedd | Belföld

Kontroll-interjú: Balásy Gyula ingyen felajánlotta az államnak a médiacégeit

Balásy Gyula médiavállalkozó lemond valamennyi rendezvényszervező, kommunikációs és médiacégében birtokolt tulajdonrészéről, azokat felajánlja az állam részére.

2026. Május 04. 07:17, hétfő | Belföld

Kora nyáriasan kezdődik a hét, de a hét közepén lehűlés és eső érkezik

Kora nyárias idővel kezdődik május első hete, akár 28 Celsius-fok is lehet a legmelegebb órákban, majd szerdán erős széllel lehűlés érkezik, és többfelé alakulhat ki zápor, zivatar.