Hírek
2019. Október 19. 17:02, szombat |
Életmód
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Túl sok cukrot esznek a gyerekek
Túl sok cukrot esznek a gyerekek; felmérések szerint a 2 és 18 év közötti fiatalok több cukrot fogyasztanak a WHO által javasolt, a teljes kalóriabevitel tíz százalékánál
- közölte Antal Emese dietetikus szombaton az M1 csatornán. A szakember azt mondta, hogy a 2014-es Országos Táplálkozás és Tápláltsági Állapot Vizsgálat alapján a felnőttek cukorfogyasztása ugyanakkor az ajánlás alatt marad, mindössze 8-9 százalék.
Beszélt arról is, hogy a túlzott cukorfogyasztás miatt többek között kettes típusú cukorbetegség, szív- és érrendszeri betegségek és elhízás alakulhat ki.
A barnacukor és a nádcukor nem egészségesebb, mint a kristálycukor, mert ugyanannyi energiát ad, helyettük inkább csökkentett cukortartalmú termékeket érdemes választani - hangsúlyozta a dietetikus.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 11. 09:00, szerda | Életmód
Úton lenni boldogság - Díszbemutatón vetítették le a Hobóról szóló road movie-t
Díszbemutatón vetítették le kedden este a népszerű blues-rock előadóról, dalszerzőről, Hobóról készített, Úton lenni boldogság című road movie-t Budapesten, az Uránia Nemzeti Filmszínházban.
2026. Február 10. 15:00, kedd | Életmód
Ismét az élmezőnyben végeztek a magyar diákok a tajvani innovációs versenyen
2026. Február 10. 12:00, kedd | Életmód
A tartós hideg veszélyesebb a szívre, mint a hőség
A szélsőséges hőmérsékletek, különösen a tartós hideg mérhetően növelik a kórházon kívüli szívmegállások kockázatát - derül ki egy friss magyar elemzésből.
2026. Február 10. 10:00, kedd | Életmód
Csütörtökön kezdődik a mohácsi busójárás
A hagyományos kisfarsangi programokkal, a kisbusók és gyermek maskarások felvonulásával és farsangolásával veszi kezdetét a jövő keddig több mint száz programot kínáló mohácsi busójárás csütörtökön.

