Hírek
2012. Május 16. 14:09, szerda |
Külföld
Forrás: mno.hu / MTI
Túlélte a merényletet a volt belügyminiszter
Robbantásos merényletet követtek el kedden Bogotában Kolumbia egyik korábbi belügyminisztere ellen, aki túlélte a támadást, de öt ember életét vesztette.
A jelentések szerint egy autóbuszban robbant fel valami Fernando Londoño miniszter gépkocsija mellett a város pénzügyi központja közelében. A kolumbiai vöröskereszt szerint öten vesztették életüket, köztük a politikus sofőrje és a testőre. A 17 sebesült egyike Londoño. A busz nem szállított utasokat.
A támadás okát egyelőre nem ismerik. Néhány órával korábban a tűzszerészek hatástalanítottak egy gépkocsiba rejtett pokolgépet, amelyet a bogotái rendőrség központja előtt akartak felrobbantani állítólag baloldali gerillák.
Londoño 2002–04 között volt belügyminiszter.
MTI / mno
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 24. 15:00, péntek | Külföld
Donald Trump elrendelte minden iráni hajó megsemmisítését, amely aknát próbál telepíteni a Hormuzi-szorosban
Donald Trump amerikai elnök csütörtökön elrendelte minden iráni hajó megsemmisítését, amely aknát próbál telepíteni a Hormuzi-szorosban.
2026. Április 23. 12:00, csütörtök | Külföld
Romániában elfogadta a képviselőház a medveállomány ritkítását célzó vadászati kvóta megduplázását
Döntő házként elfogadta szerdán a román képviselőház a medveállomány ritkítását célzó vadászati kvóta megduplázását.
2026. Április 22. 12:00, szerda | Külföld
Iráni konfliktus - Donald Trump: az amerikai haderő felkészült a bombatámadások folytatására
Donald Trump szerint a tűzszünet lejártát követően folytatódnak az Irán elleni amerikai bombatámadások, amire a haderő egységei felkészültek - az amerikai elnök erről egy interjúban beszélt kedden.
2026. Április 21. 14:00, kedd | Külföld
Kínai elnök: biztosítani kell a hajózás zavartalanságát a Hormuzi-szorosban
A hajóforgalom zavartalan fenntartására szólított fel a Hormuzi-szorosban Hszi Csin-ping kínai elnök, aki hétfőn telefonon egyeztetett Mohammed bin Szalmán szaúdi trónörökössel - jelentette a kínai állami média hétfőn.

