Városlista
2025. december 30, kedd - Dávid

Hírek

2020. Augusztus 31. 09:07, hétfő | Külföld
Forrás: Járai Judit, az MTI tudósítója jelenti - illusztráció: pixabay

Tüntettek Bostonban a kötelező influenzaoltás ellen

Tüntettek Bostonban a kötelező influenzaoltás ellen

Körülbelül ezer ember tüntetett a gyerekek és a diákok számára kötelezővé tett influenzaoltás ellen helyi idő szerint vasárnap az egyesült államokbeli Bostonban.

Az oltás kötelezővé tételét Charles Baker, Massachusetts állam kormányzója rendelte el, s döntését azzal indokolta, hogy így enyhíthetők a koronavírusos fertőzés tünetei és következményei is.

A védőoltás hathónapos kortól lesz kötelező. Felmentést azok kaphatnak, akik orvosilag igazolják az oltás ellenjavallatait, lelkiismereti okokból nem oltatják be magukat, otthon tanulnak, vagy az iskolájuk teljes egészében internetes oktatásra állt át.

A kormányzói hivatal elé vonult, maszk nélküli demonstrálók az egyéni szabadságjogaik csorbítását vetették Baker szemére. Sok szülő és orvos is részt vett a megmozduláson. A tiltakozók közül többen úgy vélekedtek, hogy a kötelezően elrendelt vakcina nem biztonságos, nem hatékony és nem is szükséges.

Több amerikai egészségügyi vezető, köztük Robert Redfield, a Járványügyi és Betegségmegelőzési Központok (CDC) igazgatója már korábban arra bíztatta az embereket, hogy oltassák be magukat influenza ellen. Redfield azonban nem szorgalmazta az oltás kötelezővé tételét.

Szakértők szerint az Egyesült Államok - az oltásellenes mozgalmak előretörése ellenére is - egyike a világ azon országainak, ahol a legtöbben oltatják be magukat influenza ellen.

Ezek érdekelhetnek még

2025. December 30. 09:51, kedd | Külföld

Kreml: Moszkva egyetért Donald Trumppal abban, hogy közel a rendezés

Moszkva egyetért Donald Trump amerikai elnöknek azon kijelentésével, miszerint a felek közel állnak az ukrajnai konfliktus rendezéséhez, és a tárgyalások végső szakaszban vannak

2025. December 30. 09:47, kedd | Külföld

Ukrajnai háború - Vlagyimir Putyin: visszavonul az ukrán hadsereg

Mindenhol visszavonulnak az ukrán fegyveres erők a harci érintkezési vonal mentén - jelentette ki Vlagyimir Putyin orosz elnök az orosz hadsereg parancsnokaival hétfőn megtartott tanácskozáson.

2025. December 29. 07:48, hétfő | Külföld

Donald Trump Kijevbe is kész elutazni, ha az előmozdítja a béke ügyét

Donald Trump akár Kijevbe is kész elutazni, amennyiben az előmozdítja a béke ügyét, hogy az ukrán parlamentben felszólaljon egy megállapodás elfogadásának érdekében

2025. December 29. 07:44, hétfő | Külföld

Orosz elnöki tanácsadó: a harcok végleges leállítása érdekében Kijevnek politikai döntést kell hoznia a Donyec-medencéről

Donald Trump amerikai és Vlagyimir Putyin orosz elnök vasárnap folytatott telefonbeszélgetése során egyetértettek abban, hogy a harcok végleges leállítása érdekében Kijevnek politikai döntést kell hoznia a Donyec-medencéről