Hírek
2019. Február 19. 07:27, kedd |
Belföld
Forrás: mti
Újabb problémás ételkészítményt talált a Nébih

Határérték feletti policiklikus aromás szénhidrogéneket (pah) mértek Kínából származó őrölt gyömbérben - közölte a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) hétfőn az MTI-vel.
A Nébih kéri, hogy aki vásárolt a termékből, ne fogyassza el azt.
Az érintett őrölt gyömbér (Ground Ginger, Stodt Ingefar), márkája: T (Flying Tiger), kiszerelése 60 grammos, tételszáma: L1808173.
A közlemény szerint az alapanyag Németországon keresztül került az EU piacára, majd több feldolgozón és elosztón keresztül Spanyolországból szállítottak belőle Magyarországra is. Az esetről a Nébih az EU riasztási rendszerén, a RASFF-on keresztül, Írország bejelentése alapján értesült.
A policiklikus aromás szénhidrogének (pah) több száz kémiailag rokon, különböző szerkezetű és toxicitású vegyület csoportját jelentik, amelyek főként a szerves anyagok tökéletlen égése során különböző ipari folyamatokban keletkeznek. A környezetben tartósan megmaradnak, genotoxikus rákkeltő tulajdonságuk miatt az emberi szervezetbe kerülésüket a lehető legalacsonyabb szintre kell szorítani - írták
Ezek érdekelhetnek még
2025. Augusztus 26. 07:45, kedd | Belföld
Navracsics Tibor szerint a fejlesztéspolitika és az önkormányzatok együttműködése nem pártalapú
A fejlesztéspolitika és az önkormányzatok közötti együttműködés nem képzelhető el pártalapon
2025. Augusztus 26. 07:45, kedd | Belföld
Megkezdődött a Keleti pályaudvar négy héten át tartó felújítása
2025. Augusztus 26. 07:42, kedd | Belföld
Gulyás Gergely: szeptember 1-jén indul az Otthon Start fix 3 százalékos lakáshitel
Szeptember 1-jén indul az Otthon Start fix 3 százalékos lakáshitel, hétfő este pedig megjelenik az a kormányrendelet is, amely megteremti a program összhangját a családi otthonteremtési kedvezményekkel
2025. Augusztus 25. 07:50, hétfő | Belföld
HM: külföldi katonai konvoj halad át Magyarországon a Röszke-Hegyeshalom útvonalon
Külföldi katonai konvoj halad át Magyarországon a Röszke-Hegyeshalom útvonalon – közölte a Honvédelmi Minisztérium (HM) vasárnap az MTI-vel.