Hírek
2022. Március 17. 18:12, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti
Újabb segélyszállítmányt küld Magyarország Ukrajnába
Magyarország segít a bajban lévőknek, az ország történetének legnagyobb humanitárius akcióját hajtják végre
- mondta a Külgazdasági és Külügyminisztérium tájékoztatásért és Magyarország nemzetközi megjelenítéséért felelős államtitkára a Facebook-oldalára csütörtökön feltöltött videóban.
Menczer Tamás kifejtette: 600 millió forint értékben szállítanak tartós élelmiszert, tisztálkodási szereket és kisbabák ellátásához szükséges termékeket Kárpátaljára, Ukrajnába.
Közölte: ez akkora mennyiség, hogy egyszerre nem lehet leszállítani; péntek hajnalban indulnak el másodszor a kamionok, hajnali öt órakor öt jármű indul majd el a határ felé a termékekkel.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 27. 07:33, kedd | Belföld
Orbán Viktor utasította a külügyminisztert, hogy kéresse be az ukrán nagykövetet
Orbán Viktor miniszterelnök hétfőn utasította Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminisztert, hogy kéresse be Ukrajna magyarországi nagykövetét. Ezt a kormányfő a Facebookra feltöltött videóban közölte hétfőn.
2026. Január 27. 07:31, kedd | Belföld
Elkészült a nemzeti petíció nyomtatványa, a héten indul a postázás
Elkészült a nemzeti petíció nyomtatványa és ezen a héten indul a postázás. Arra biztatok mindenkit, hogy üzenjünk Brüsszelnek, hogy nem fizetünk
2026. Január 27. 07:29, kedd | Belföld
Lázár János bocsánatot kért a cigányokkal kapcsolatos kijelentése miatt
Bocsánat érte, valóban sajnálom – mondta a miniszter Kaposváron.
2026. Január 26. 07:02, hétfő | Belföld
Alig győzi a NAV a kínai kiscsomagok vámkezelését
A külföldről érkező vámkezelést igénylő kiscsomagok száma 2024-hez képest 50 százalékkal nőtt tavaly

