Hírek
2024. Szeptember 04. 08:03, szerda |
Belföld
Forrás: MTI
Újra lesz Retro véradás az ország 29 pontján
Az Országos Vérellátó Szolgálat idén szeptemberben immár 16. alkalommal rendezi meg a hagyományos Retro véradását az ország 29 helyszínén.
A szolgálat azt közölte kedden az MTI-vel, hogy a folyamatos és biztonságos vérellátás érdekében naponta 1600-1800 véradóra van szükség.
A véradókat sörrel, virslivel és meglepetés ajándékokkal várják, így köszönve meg önzetlenségüket - tették hozzá.
A legtöbb városban szeptember 7-én tartják a véradást, a Budapest Retro Élményközpontban azonban 5-én, 14 és 19 óra között várják az önkéntes véradókat.
Jelezték, a véradáshoz személyi igazolvány, TAJ- és lakcímkártya szükséges; további információ a véradásról a www.ovsz.hu/veradas oldalon található.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 19. 13:00, kedd | Belföld
Hosszabb nyitva tartással készül a NAV a bevallás utolsó napjaira
2026. Május 19. 09:00, kedd | Belföld
A pénzügyminiszter június 30-ig vizsgálja felül a 2026. évi költségvetést
A kormány megállapítja, hogy Magyarország 2026. évi központi költségvetésének tényleges helyzete átláthatatlan, ezért elrendeli annak teljes körű és soron kívüli felülvizsgálatát
2026. Május 19. 07:12, kedd | Belföld
A végrehajtási rendszerről, a Dunaferr sorsáról, az azbesztszennyezésről is tárgyalt a kabinet
2026. Május 18. 12:00, hétfő | Belföld
Magyar Péter feljelentést tesz, fidezses szóróanyagokat talált az egykori Építési és Közlekedési Minisztérium pincéjében
Továbbá 15-20 zsák ledarált iratot.

