Hírek
2012. Március 02. 07:09, péntek |
Külföld
Forrás: mno / MTI
Ungvár a második legszennyezettebb város
Nyugat-Ukrajna második legszennyezettebb levegőjű városává vált Kárpátalja központja, Ungvár, amely korábban a légszennyezettségi mezőny közepe táján foglalt helyet – írta az ukrajnai zöldek pártjának honlapja.
A rangsorban az első Mariupol, Ungvárt pedig Gorlovka, Odessza és Rovno követi. A légszennyezettség legfőbb oka a formaldehid, amely gépkocsi-üzemanyag elégetése nyomán keletkezik. Ungváron jelenleg több mint 20 ezer, forgalomba helyezett gépjármű van, vagyis minden harmadik lakosra jut egy gépkocsi.
A felmérés, amely szerint romlott a kárpátaljai nagyváros helyzete, csak az iparilag kevésbé fejlett, igazi nagy légszennyező üzemek nélküli Nyugat-Ukrajnára vonatkozott. A dnyepropetrovszki, zaporozsjei, harkovi, donyecki iparvidék mind az Ukrajnát két részre osztó Dnyeper folyótól keletre lévő országrészben van.
MTI / mno
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 18. 15:00, szerda | Külföld
Koszovó szerint fenyegetést jelentenek a Szerbia által beszerzett kínai rakéták
2026. Március 18. 13:00, szerda | Külföld
Uniós vezetők: az EU intenzív megbeszéléseket folytat a Barátság kőolajvezeték újraindítása érdekében
2026. Március 18. 12:00, szerda | Külföld
Ukrán kormányfő: Ukrajna megkapta az európai uniós csatlakozás teljes feltételcsomagját
Az ukrán delegáció Brüsszelben megkapta az Európai Uniótól a csatlakozás feltételeit a három utolsó tárgyalási klaszterre vonatkozóan, ezt követi a tárgyalások sikeres lezárása és a csatlakozási szerződés aláírása
2026. Március 17. 12:00, kedd | Külföld
Brit miniszterelnök: Nagy-Britanniát nem fogják belerángatni ebbe a háborúba
Nagy-Britanniát \"nem fogják belerángatni\" az iráni háborúba és a szélesebb térségben kialakult konfliktusba - mondta Keir Starmer brit miniszterelnök a a Downing Streeten tartott hétfői sajtóértekezletén.

