Városlista
2026. április 28, kedd - Valéria

Hírek

2011. November 23. 07:11, szerda | Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség

Uniós figyelmeztetést kapott Magyarország

Uniós figyelmeztetést kapott Magyarország

Öt tagállamot - Lengyelországot, Belgiumot, Ciprust, Máltát és Magyarországot – is figyelmeztetésben részesített az Európai Unió.

Mivel az érintett országok jövőre megsérthetik a közös költségvetési szabályokat, amennyiben felhagynak a deficit elleni kemény eljárásokkal.

A feltételezett szabálysértésre kedden Olie Rehn gazdasági biztos figyelmeztetett, s nem az első alkalommal: november elején, Brüsszelben arról számolt be, hogy bár jövőre még tartható a 3 százalékos deficithatár, 2013-ra ismét ennél magasabb hiánnyal kalkulálnak. Az Európai Bizottság már ekkor a szigorú deficit eljárások fenntartására ösztönözte a hiánnyal küzdő országokat; eszerint, ha az érintett államok jövőre lazítanak a hiánycsökkentéssel, azzal az Unió költségvetési politikájával mennek szembe

OrientPress Hírügynökség

Címkék: Európai Unió

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 28. 13:00, kedd | Belföld

Megalakult a Fidesz-frakció

Megalakult az új Fidesz-frakció, amelynek névsorát hétfőn Gulyás Gergely frakcióvezető a képviselőcsoport zárt ülése után a Facebook-on tette közzé.

2026. Április 28. 10:00, kedd | Belföld

Magyar Péter: az Orbán-kormány hozzon döntést a NAV jogköreinek bővítéséről

Magyar Péter felszólította a leköszönő Orbán-kormányt, hogy szerdai ülésén döntsön arról:

2026. Április 28. 08:00, kedd | Belföld

A Szent Korona Testület nem szavazta meg, hogy a koronát az Országház plenáris ülésteremébe mozgassák át a képviselők hivatali esküj

A Szent Korona Testület nem szavazta meg azt a javaslatot, amely szerint az országgyűlési képviselők hivatali esküjéhez a Szent Koronát az Országház plenáris ülésteremébe mozgassák át

2026. Április 27. 13:00, hétfő | Belföld

Kósa Lajos nem veszi át parlamenti mandátumát

Kósa Lajos, a Fidesz alelnöke nem veszi át az országos listán szerzett parlamenti mandátumát és nem indul pártja tisztújító kongresszusán sem. Ezt a politikus vasárnap tette közzé a Facebook-oldalán.