Hírek
2014. Szeptember 24. 14:00, szerda |
Helyi
Forrás: Dombóvár Város Önkormányzata
Urbex – kalandok Dombóváron

Az urbex, vagyis az urban exploration világszerte elterjedt hobbi. A lényege, hogy a városban olyan helyeket keressünk fel, ahova tilos vagy nagyon nehéz eljutni, mert magasan vagy mélyen van, esetleg be van zárva.
2014. szeptember 21-én 14 órától a Kulturális Örökség Napjai alkalmából a szervezők, a Dombóvári Városháza munkatársai, ha nem is egy ilyen veszélyes játékra, de egy érdekes kalandozásra hívták a városlakókat.
14 órától 17 óráig minden egész órában a Városháza elöl kisvonat indult, ami a város több olyan pontját érinti, melyhez legendák vagy kevéssé ismert történetek kötődnek.
Az idegenvezető Szabó Loránd polgármester volt, aki az egyik kocsiban ülve kalauzolta az érdeklődőket.
A kisvonat az Arany János teret érintve hagyta el a várost, majd a Kapos folyó hídján áthaladva egészen a Szőlőhegyig vitte utasait. Ezen a szakaszon az érdeklődők nemcsak a látott nevezetességekről tudhattak meg értékes információkat, de a gémeskutakról, régi középkori településekről, a régi korok mesterségeiről, a volt szovjet laktanyáról, a tűzlepkés rétről, Tinódiról és az Esterházy család meghatározó szerepéről is hallhattak. Megtudhatták, honnan ered a Kakasdomb, a Szuhajdomb elnevezés, hogyan került Dombóvárra a Kossuth-szoborcsoport, hol tör fel városunkban termálvíz. A belvárosba visszaérve a régi, már meg nem lévő épületekről is említést tett az ideiglenesen idegenvezetőnek állt polgármester, aki a végállomás előtt a Hősök szobránál a főalak golyó ütötte sebére is felhívta a figyelmet.
Nem bánta meg a vonatozást senki sem, aki vállalkozott az útra, hiszen nemcsak a kellemes idő és az vonatozás szolgált kikapcsolódásul, de mindemellett sok-sok érdekességet is megtudhatott városunkról.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 04. 10:37, péntek | Helyi
Meghosszabbították a másodfokú hőségriasztást – tartós kánikula várható
Az Országos Tisztifőorvos a június 30-án (hétfő) 00 órától július 4-én (péntek) 24 óráig érvényben lévő országos másodfokú hőségriasztást július 7-én (hétfő) 24 óráig meghosszabbítja.
2025. Július 04. 07:29, péntek | Helyi
Szerdán is szabadtéri tüzekhez vonultak a tűzoltók
Nyolc tűzeset és egy műszaki mentés adott munkát vármegyénk tűzoltóinak július másodikán.
2025. Július 03. 15:27, csütörtök | Helyi
Tolna vármegyei rendőrök elismerése
A bűnügyi országos rendőrfőkapitány-helyettes dicséretét két Tolna vármegyei rendőr is kiérdemelte.
2025. Július 03. 09:30, csütörtök | Helyi
A BestByte Dombóvár legújabb ajánlata
Vidd haza most 0% THM-mel!