2024. április 29, hétfő - Péter

2012. November 13. 08:11, kedd | Helyi sport
Forrás: Soós Gyopár

Utolsó fordulójához érkezett a mezeifutó-versenysorozat

Esküdt Misi összesítésben az első helyen végzett. A legkisebbek kiválóan futottak

Az elmúlt héten két fordulót bonyolítottak az immár ötödik alkalommal megrendezett Baron von Twickel mezeifutó-versenysorozaton.

A harmadik állomás Baján, a Petőfi-szigeten volt, november 6-án. A kiválóan megrendezett versenyen majd 250-en álltak rajthoz. A nehéz anyagi helyzet miatt a DOVASE nyolc atlétáját indította csak a versenyen.

Esküdt Misi harmadszor is magabiztosan nyert mini kategóriában. Besenyei Ágoti pedig ismét dobogóra állhatott két idősebb versenytársa mögött.

A negyedik, utolsó állomás november 11-én, a Szekszárdhoz közeli Sötétvölgyben volt. Ez a verseny volt az utolsó felkészülési lehetőség a Mezeifutó Országos Bajnokságra, ráadásul az idősebb korosztályok számára válogató is volt a Mezeifutó Európa Bajnokságra. Ezt a versenyt idén Magyarország rendezi Szentendrén, december 9-én. Sötétvölgybe az ország minden területéről érkeztek versenyzők. A futásra kiválóan alkalmas, késő őszi időben 467 atléta állt rajthoz, hogy teljesítse a szalmabálákkal, farönkökkel, emelkedővel nehezített pályát. A résztvevők nagy száma a pontverseny állását nagymértékben befolyásolta.

Esküdt Misi magasan nyerte az összesített pontversenyt, bár most budaörsi ellenfele mögött nagy küzdelemben a második helyre szorult. Kanász Kitti a mini lányok között, Besenyei Ágota pedig a serdülő lányok között összesítésben egyaránt a harmadik helyet szerezte meg.

A sötétvölgyi verseny keretében rendezték meg a Dél-Dunántúl Régió Sport XXI. Alapprogram 8x600m mezei váltóversenyét is. Mind az U11, mind pedig az U13 kategóriában második lett Dombóvár csapata. A kicsik kiváló teljesítménye azt mutatja, hogy nagyon erős az atlétikai utánpótlás városunkban.