Városlista
2026. január 19, hétfő - Sára

Hírek

2021. Június 07. 15:09, hétfő | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Vádat emeltek egy az udvarán roncsokat tároló férfi ellen

Vádat emeltek egy az udvarán roncsokat tároló férfi ellen

A hulladékgazdálkodás rendjének megsértése miatt emelt vádat a Bajai Járási Ügyészség egy sükösdi férfi ellen, aki az udvarán veszélyes hulladék keletkezésével is járó módon roncsautókat tárolt és bontott

- közölte a Bács-Kiskun Megyei Főügyészség hétfőn az MTI-vel.

A tájékoztatás szerint a bontás olyan hulladékkezelési tevékenység, amely nemcsak a jármű alkatrészekre történő szétszedését, hanem az újrahasznosításra előkészítését, valamint aprítását, darabolását, zúzását is magába foglalja. A férfi a járművek tárolásához és bontásához szükséges képesítéssel és engedéllyel azonban nem rendelkezett.

A bontásból származó egyes anyagok - mint az akkumulátorok, üzemanyagok, fékfolyadékok - ráadásul veszélyes hulladéknak minősülnek.

Az ügyészség az udvarán negyven roncsautót tároló és bontó férfit veszélyes hulladékra elkövetett hulladékgazdálkodás rendje megsértésével vádolja, ezért ellene - tárgyalás mellőzésével - próbaidőre felfüggesztett börtönbüntetés kiszabását indítványozza.

A szabadlábon lévő férfi ügyében a Bajai Járásbíróság dönt.

Címkék: Baja, roncs, vádemelés

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 19. 07:16, hétfő | Belföld

Hegyi Zsolt: tovább javítja a pontosságot a MÁV-csoport

A vonatok késését több mint 3 százalékpontnyival tudta csökkenteni a vasúttársaság tavaly, és az a cél, hogy 2030-ra 88 százalékra javítsák a vonatok pontosságát

2026. Január 18. 08:08, vasárnap | Belföld

MÁV: akadálymentes peront alakítanak ki a Keleti Pályaudvaron

Akadálymentes peront alakítanak ki a Keleti Pályaudvaron - közölte a MÁV-csoport vezérigazgatója a Facebook-oldalára szombaton feltöltött videójában.

2026. Január 18. 08:05, vasárnap | Belföld

Kapitány István, a Shell korábbi alelnöke a TISZA gazdaságfejlesztési és energetikai vezetője

A Tisza Párt elnöke szombaton bejelentette: Kapitány István, a Shell korábbi alelnöke a szervezet gazdaságfejlesztési és energetikai vezetője.

2026. Január 18. 08:00, vasárnap | Belföld

Orbán Viktor: csak az maradhat ki a háborúból, aki megpróbál kimaradni

Biztosan tudjuk, hogy csak az maradhat ki a háborúból, aki megpróbál kimaradni - hangsúlyozta Orbán Viktor miniszterelnök, a Fidesz elnöke szombaton Miskolcon, a Digitális Polgári Körök háborúellenes gyűlésén.