Hírek
2011. December 09. 14:38, péntek |
Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség
Vakcina a tengerjárókon jellemző gyomorvírus ellen

Az elmúlt években több tengerjáró hajón is komoly hasmenéses-gyomorrontásos vírus tört ki, ami miatt a szervezőknek meg kellett szakítaniuk az utazásokat.
A megbetegedéseket minden esetben a Norovirus okozta, amely ellen a tudósok már ki is fejlesztettek egy kísérleti vakcinát.
A Norovirus hasi görcsöket, hányást és hasmenést okoz, és könnyen terjed emberről emberre olyan zárt, zsúfolt helyen, mint például egy tengerjáró hajó. Csak az Egyesült Államokban miden évben 21 millió esetet regisztrálnak, éppen ezért a tudósok egyfajta védőoltás kikísérletezésébe kezdtek - írja a New England Journal of Medicine.
A kutatók szerint ez lehetne a legjobb módja annak, hogy az emberek védekezhessenek a kellemetlen és komoly tüneteket okozó vírus ellen. Egyelőre azonban a kísérletek kezdeti stádiumban vannak, és a szakemberek azt vizsgálják, hogy egy ilyen vakcina mennyi ideig nyújtana védelmet a betegséggel szemben.
Az új vakcina ráadásul valójában nem is oltás lenne, hanem orrspray formájában lehetne adagolni két adagban három hét különbséggel. Ennek a módszernek azonban jelenleg komoly mellékhatásai vannak (orrdugulás, tüsszögés), így az adagoláson még jócskán finomítani kell a jövőben.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2025. Február 14. 07:35, péntek | Belföld
Szijjártó Péter: Magyarország és Szerbia készen áll egy új kőolajvezeték megépítésére
Magyarország és Szerbia az eddigi sikerekre alapozva készen áll egy új kőolajvezeték megépítésére, ez a nagyberuházás mindkét ország energiabiztonságát javítani fogja
2025. Február 14. 07:35, péntek | Belföld
Erős széllel száraz, hideg levegő érkezik a hétvégén
Pénteken még borult lesz az ég, de erős széllel száraz, hideg levegő érkezik és a hétvégén csökken a felhőzet.
2025. Február 13. 07:09, csütörtök | Belföld
Ma is készülni kell ónos esőre
Ónos eső veszélye miatt csütörtökre másodfokú (narancs) figyelmeztetést adott ki Bács-Kiskun és Tolna vármegye területére a HungaroMet Nonprofit Zrt.
2025. Február 13. 07:06, csütörtök | Belföld
Orbán Viktor: ha mindaz, amit az AfD képvisel, megvalósulna, jót tenne Magyarországnak
A miniszterelnök az Alice Weidellel, a párt társelnökével közösen tartott szerdai sajtótájékoztatóján Budapesten mondta mindezt.