2024. május 8, szerda - Mihály

2017. Június 15. 10:25, csütörtök | Helyi
Forrás: Tamási Tankerületi Központ

Válogatás a Tamási Tankerület Dombóvár járási köznevelési intézményeinek három havi versenyeredményeiből

A több száz eredményből mi csak válogatni tudtunk azon szempont alapján, hogy lehetőség szerint minden intézményünkből adjunk hírt kimagasló teljesítményről,

ezek közt szerepeljen tantárgyi, művészeti és sporteredmény is (utóbbiak közt diákolimpiákkal) és szerepeljen még megyei és – tanév vége lévén – országos eredmény is. Aki többet szeretne tudni a versenyeredményekről, ajánljuk figyelmébe mind a kisebb, mind a nagyobb intézmények honlapját!

A Dombóvári Belvárosi Általános és Alapfokú Művészeti Iskola székhelyintézményének tanulói egyéniben és csapatban is számos országos és nemzetközi eredményt értek el. Lakatos Lukács (4. a) a karate két kategóriájában korosztálya Európa bajnoki 5. helyezettje lett Szerbiában, edzője Szabó Csaba.
Két művészeti csapateredmény is kimagasló: a Cívis – Országos Gyermek és Ifjúsági Népzenei Versenyen arany diplomát érdemelt ki a Gáspár Luca, Hornicz Viktória, Király Zsófia, Klampauer Jázmin, Kovács Beatrix, Perei Nóra, Schott Eliza, Szabó Renáta, Szenyéri Gréta, Takács Lora, Till Bernadett és Vörös Elizabet (6. a), Marx Dorina, Sárközi Petra és Süveges Veronika (8. a) alkotta együttes, felkészítő tanáruk Nyári Éva volt, Süveges Veronika (8. a) egyéniben szintén arany minősítést szerzett Bódis Péterné tanítványaként.
Ugyanitt, ugyanekkor a kórus az Országos Kóta Minősítésben kiváló énekegyüttes címet szerzett.
A Bendegúz NyelvÉsz Verseny országos 5. helyén végzett Szabó Bence Bálint (8. a), felkészítő tanára Bódis Péterné volt.
A XVI. SCITC BVSC Kupa Nemzetközi Úszóversenyen Majoros Léna (3. b) a három számban 6., 5. és 3. helyet szerzett, edzője Virovecz Richárd.
Az Aerobik Magyar Kupa országos bajnokságon a Czakó Sára (8. a) és Fábián Szonja (6. a) alkotta csapat 6. helyen, a Csuti Jázmin (5. a) és Rákosfalvi Janka (4. a) alkotta csapat pedig 13. helyen végzett, egyéniben Berkl Tímea (7. b) 14. helyet ért el, felkészítő pedagógusuk Ockenfusz Enikő volt.
Szieber Dominik (7. b) a Lila Vegyész Bajnokság országos döntőjében a 20. helyet szerezte meg, felkészítő tanára Csáki Anita volt.

Az intézmény Kaposszekcsői Tagintézményének tanulói megyei sportsikereket mutathatnak fel, mindannyian Pittinoné Kutas Erika tanítványaiként. A Megyei Atlétika Versenyen a maga versenyszámában 1. lett Esküdt Luca (6. o.), ugyanő ugyanebben a számban a Kisiskolák Atlétika Versenyét is megnyerte. Ez utóbbi versenynek a labdarúgó, a fiú atlétika és svédváltó kategóriájában 3. helyet szereztek az iskola tanulói.

Ugyanezen intézmény Döbröközi Tagintézményének 8. osztályos tanulója, Bencze Gábor a dél-dunántúli régió Pályaíjász Bajnokságán 1. helyen végzett, és itt vehette át a 2016-os Év Íjásza elismerést.

A Dombóvári Illyés Gyula Gimnázium tanulói a tanév utolsó, már érettségiző hónapjában inkább sportsikereket értek el. Kőszegi Gergő és Kőszegi Szabolcs (8. n) a Jedlik Ányos Fizikaverseny országos döntőjében az 5. helyet szerezte meg, szaktanáruk Tóth Sándor, felkészítőjük Embersitsné Bóta Éva.
Tóth Lili Anna (12. c) és Göblyös Csenge, Simon Kati, Strijk Johanna (10 b) és Fónai Friderika (12. n) az Atlétika Diákolimpia megyei 1. és 2. helyei után az országos döntőben csapatban 9. helyet értek el, egyéniben Simon Kati 15. és 23. lett, Göblyös Csenge 9. és 3. lett, Tóth Lili Anna pedig mindkét számát megnyerte; a 7. n osztályosokból álló fiúcsapat (Esküdt Mihály, Strijk Barnabás, Nagy Ákos és Ács Levente) a megyei 1. hely után országos 4. helyet ért el, a lányok és fiúk szaktanárai Virovecz Richárd, Fehérvári Levente, Kovács Péter, Tancsa Norbert és edzőik Fazekas Gáspár, Tarr Imre, Óliás Zsolt. Tóth Lili Anna mindvégig kitűnő tanulóként a gimnázium színeiben 9 diákolimpiai győzelmet aratott, s minden idők legeredményesebb diákolimpiai versenyzője lett; Göblyös Csenge pedig bekerült a korosztályos válogatott keretbe.

A Dombóvári József Attila Általános Iskola színjátszói Szalainé Balog Erika tanítványaiként a XXVI. Weöres Sándor Országos Gyermekszínjátszó Találkozó megyei fordulóján arany minősítéssel jutottak tovább: Ábrahám Nóra , Bálint Laura, Beihammer Boglárka, Eklics Szabolcs, Harta Natália, Ollé Zsófia, Szabotin Erik, Szűcs Fanni, Varga Balázs , Völgyi Dóra (7. c), Ozorai Réka, Porcsa Emma, Vajda Virág, Krammer Bianka (6. c) és Juhász Barnabás (5. c).
Szabó Csaba karate edzőnek ebben az iskolában is tanulnak Szerbiában Európa bajnoki helyezett és dobogós, sőt Európa bajnok tanítványai: Szabó Dorottya (6. c) 2. és 9. hely, Rátkai Csongor (8. c) 9. és 3. hely, és végül Tóth Dominik (6. b) csapat és egyéni formagyakorlatban 5. hely, küzdelem kategóriában pedig 1. hely.
A Ruppert Dominik és Fenyvesi Merse (3. a) alkotta csapat a regionális Streetball Kosárlabda Versenyen 2. helyet szerzett, felkészítő pedagógusuk Pretzné Wadl Ildikó volt.
Kátai Flóra Vivien (6. b) a Kalmár László Matematika Verseny országos döntőjében 9. lett, felkészítő tanára Sperling Tímea volt.
Farkas Bence (7. a) az Atlétika Diákolimpián a IV. korcsoportos versenyszámában 3. helyezett lett, az ő felkészítő tanára is Pretzné Wadl Ildikó volt.

A Szakcsi Általános Iskola székhelyintézményének tanulója, a 8. osztályos Hanczkó Andrea az „Országos Borbély Sándor természettudományi tanulmányi verseny hallássérült tanulók számára” elnevezésű versenyen országos 6. helyezett lett, felkészítő tanára Kovácsné Balogh Renáta volt.

A Szakcsi Általános Iskola Kocsolai Általános Iskolai Tagintézményének Schmidtné Pintér Valéria által edzett lány kézilabda csapata: Szücs Emília, Matburger Patrícia, Takács Karolin, Gelle Dzsenifer, Zsigovics Szabina (8. o.), Keszte Boglárka, Kovács Fanni (7. o.), Fehér Brigitta, Horváth Hanna, Szücs Valentina, Milák Éva (5. o.), Juhos Zita (4. o.) összeállításban a Kisiskolák megyei döntőjén 1. helyezett lett.

Mindannyiuknak: tanulóknak és felkészítőknek egyaránt gratulálunk és pihentető nyári szünetet kívánunk Csike Tamás tankerületi igazgató nevében is!

2024. Május 08. 09:34, szerda | Helyi

Szúnyoggyérítést végeznek Dombóváron

Dombóvár területén földi úton történő szúnyoggyérítés kerül elvégzésre megelőzés céljából. Majd tervezetten egy hónapon belül megismétlésre kerül.

2024. Május 07. 08:24, kedd | Helyi