Hírek
2011. November 13. 07:15, vasárnap |
Belföld
Forrás: mno.hu/MTI
Van miért aggódnunk
A tuberkulózis, a kanyaró, a HIV és a rezisztens baktériumok terjedése aggodalomra adhat okot Európában – állapították meg a régió járványügyi szervezetének (ECDC) éves jelentésében.
A legfőbb népegészségügyi fenyegetést Európa számára az antibiotikumokkal szemben ellenállóvá vált baktériumok, a szuperbaktériumok terjedése jelenti, valamint különböző fertőző betegségek.
Az ECDC csütörtökön közzétett 2011-es járványügyi jelentése a 2010-es és 2009-es adatokon alapul, melyeket a térség országainak hatóságai gyűjtöttek össze és továbbítottak a stockholmi székhelyű európai szervezetnek.
A kanyaró terjedésével kapcsolatos figyelmeztetés először 2009-ben bukkant fel, mostanra pedig már járványos méretűnek tekinthető a betegség terjedése, miután több mint 30 ezer esetet jelentettek eddig az idén. A tbc terjedése a jelentés szerint összefügg a multidrogrezisztens baktériumtörzsek szaporodásával is.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 11. 15:00, szombat | Belföld
Budapesti repülőjáratokat is töröltek a Lufthansa-dolgozók sztrájkja miatt
A Lufthansa légiutas-kísérőinek sztrájkja miatt törölték a légitársaság pénteki budapesti járatait - olvasható a Budapest Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér honlapján.
2026. Április 11. 11:00, szombat | Belföld
A levélben szavazásra jogosultak több mint fele már leadta szavazatát
A magyarországi lakcímmel nem rendelkező csaknem 497 ezer választópolgár közül 254 ezren már leadtak levélszavazatot a Nemzeti Választási Iroda (NVI) szombat reggeli adatai szerint.
2026. Április 11. 10:11, szombat | Belföld
Orbán Viktor: Zelenszkíj vagy én?
2026. Április 10. 09:00, péntek | Belföld
NVI: szoros eredmény esetén csak a szavazást követő szombaton lehet ismert a választás végeredménye
Szoros eredmény esetén csak a szavazást követő szombaton lehet ismert az országgyűlési választás végeredménye - közölte a Nemzeti Választási Iroda (NVI) csütörtökön az MTI-vel.

