Hírek
2016. December 14. 05:00, szerda |
Belföld
Forrás: mti
Veszélyes tűzijátékot hívnak vissza a piacról
Visszahívnak a piacról egy kínai gyártmányú tűzijátékot, egy úgynevezett 25 lövéses telepet, amely balesetveszélyes és égési sérüléseket is okozhat
- figyelmeztetett az Országos Rendőr-főkapitányság kommunikációs szolgálata kedden a police.hu weboldalon.
A CAKE elnevezésű, CF1301 típusú tűzijáték használata után is maradhat olyan elem, amely utólag lép működésbe, így balesetet okozhat. A telep nem stabil, a használat alatt elmozdulhat, eldőlhet, az irányíthatatlanná vált eszköz pedig égési sérüléseket okozhat - írták.
A termék nem felel meg a pirotechnikai irányelvben foglaltaknak és az európai szabványnak, ezért az illetékes hatóság visszahívja a piacról - közölték.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 19. 11:00, vasárnap | Belföld
Kármán András: a Tisza-kormány átfogó adóügyi módosító csomagot nyújtott be a parlamentnek
2026. Július 19. 08:34, vasárnap | Belföld
Sulyok Tamás aláírja a 17. alaptörvény-módosítást
Sulyok Tamás köztársasági elnök aláírja az alaptörvény tizenhetedik módosítását. A módosítás hatálybalépését követő napon a hivatalban lévő köztársasági elnök megbízatása megszűnik.
2026. Július 18. 13:00, szombat | Belföld
Bezárja diósgyőri gyárát a Nestlé
A szezonális édességek iránti kereslet visszaesése miatt az év végén befejezi a termékek előállítását a Nestlé diósgyőri üzemében - erősítette meg a Nestlé Hungária pénteken az MTI információit.
2026. Július 18. 12:00, szombat | Belföld
Az orosz energiaimport szankciójáról szóló amerikai tervekről is tárgyalt az Országgyűlés külügyi bizottságának elnöke Washingtonb
Az oroszországi energiaimport szankciójáról szóló amerikai kongresszusi törvényjavaslat is szóba került Hajdu Mártonnak, az Országgyűlés külügyi bizottsága elnökének washingtoni megbeszélésein.

