Hírek
2015. Május 21. 07:07, csütörtök |
Belföld
Forrás: MTI
Vihar - Károkat okozott a vihar több helyen
A Magyarországon átvonuló vihar szerdán éjjel több településen kárt okozott.
A vihar miatt kialakult üzemzavarok következtében szünetel az áramszolgáltatás a Nógrád megyei Patak, Dejtár és Ipolyszög teljes területén, valamint Bánk egy részén - közölte az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság (OKF). A kimaradás több mint kétezer fogyasztót érint. A hiba elhárításán már dolgoznak a szolgáltató szakemberei.
Egy csévharaszti családi házba szerdán késő este villám csapott. Ennek következtében tűz keletkezett a tetőtérben, amit a lakók eloltottak. Az időközben kiérkező monori hivatásos tűzoltók átvizsgálták a tetőtéret, de lánggal égést már nem tapasztaltak. Személyi sérülés nem történt.
Budapest XXII. kerületében, a Zentai úton parkoló autóra, valamint egy vezetékre dőlt egy fa, a fővárosi hivatásos tűzoltók vonultak a helyszínre, hogy elhárítsák a veszélyt - derül ki az OKF közleményeiből.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 05. 06:57, hétfő | Belföld
MÁV: csaknem hatvan baleset történt vasúti átjáróban 2025-ben
A figyelmetlen közlekedés és a KRESZ-szabályok megszegése miatt 57 baleset történt vasúti átjáróban 2025-ben - közölte a MÁV-csoport vasárnap délelőtt az MTI-vel.
2026. Január 05. 06:57, hétfő | Belföld
10 százalékkal emelkedik a tanítók, a tanárok és az óvónők bére
A 2024-es 32,2 százalékos, majd a 2025-ös 21,2 százalékos emelés után újabb 10 százalékkal emelkedik a tanítók, a tanárok és az óvónők bére

