Hírek
2013. December 16. 05:00, hétfő |
Belföld
Forrás: ujasz.hu
Világhírű magyar fejlesztés a lehallgathatatlan telefon
Magyar fejlesztőcsapat dolgozott azon a szoftveren, mellyel meg lehet akadályozni a lehallgatást. Az előfizető cégeknek egy teljes rendszert kell megvásárolniuk.
Egy, a magyarok által fejlesztett titkosító szoftvernek köszönhetően lehallgathatatlanok a mobiltelefonok – hangzott el az M1 Ma reggel című műsorában.
Kun Szabolcs, az Arenim vezérigazgató-helyettese a műsorban elmondta: ezt a megoldást úgy fejlesztették, hogy a fejlesztőcsapat tagjai se tudják veszélyeztetni az előfizetők beszélgetéseit.
Kérdésre válaszolva elmondta: olyan nincs, hogy egy forráskód visszafejthetetlen, az általuk fejlesztett megoldásnál azonban ehhez több milliárd év kellene.
Mint mondta: megrendelőik elsősorban olyan vállalkozások, melyek egyszerűen már nem kockáztathatják meg azt, hogy valaki lehallgassa a beszélgetéseiket.
Ezek a cégek nem pusztán egy szoftvert, hanem egy komplett rendszert vásárolnak meg az Arenimtől.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 08. 07:38, csütörtök | Belföld
Nagy Márton: 2026-ban a legfontosabb a biztonság, a kiszámíthatóság, a stabilitás és a fejlődés
2026-ban a legfontosabb a biztonság, a kiszámíthatóság, a stabilitás és a fejlődés - hangsúlyozta Nagy Márton nemzetgazdasági miniszter szerdán a Facebook-oldalára feltöltött videóüzenetében.
2026. Január 08. 07:33, csütörtök | Belföld
Orbán Viktor látogatást tett az Operatív Törzs Ügyeleti Központjában
Orbán Viktor látogatást tett szerdán az Operatív Törzs budapesti Ügyeleti Központjában, ahonnan a hóhelyzet kezelését irányítják. A kormányfő a látogatásról a Facebook oldalán több bejegyzésben is beszámolt.
2026. Január 08. 07:33, csütörtök | Belföld
Hófúvás miatt másodfokú riasztást adott ki a HungaroMet a Dunántúlon
Hófúvás veszélye miatt másodfokú (narancs) riasztást adott ki a barcsi járásra a HungaroMet Zrt. csütörtök hajnalban.
2026. Január 07. 07:53, szerda | Belföld
A Mercedes Magyarországra hozza az A-osztály gyártását is az idei évtől
A Mercedes Magyarországra hozza az A-osztály gyártását is az idei évtől - jelentette be Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter kedden a Facebookon.

