Városlista
2026. április 12, vasárnap - Gyula

Hírek

2013. Március 26. 05:00, kedd | Életmód
Forrás: OrientPress Hírügynökség

Világszerte 2,3 millió ember halálát okozta a só 2010-ben

Világszerte 2,3 millió ember halálát okozta a só 2010-ben

A túl sok sóbevitel 2010-ben mintegy 2,3 millió ember halálát okozta világszerte, szívroham, agyvérzés, stroke és más szívelégtelenséget okozó betegség következtében - mutat rá egy tanulmány, amelyről a US News számol be. A legmagasabb volt a halálozás a szegény vagy közepesen szegény országokban.

Az adatok azt mutatják, hogy az összes szívvel kapcsolatos haláleset 15 százalékának hátterében a túl sok sófogyasztás áll.

A 2,3 millió elhalálozásból mintegy 1 millió (40 százalék) idő előtti volt, ami azt jelenti, hogy az illető 69 éves, vagy annál fiatalabb volt. A halottak 60 százaléka férfi, 40 százaléka nő volt.

A halál oka az esetek 42 százalékában volt szívroham, 41 százalékában agyvérzés, a fennmaradó 17 százalékot egyéb kardiovaszkuláris megbetegedés okozta. Az összes haláleset 84 százaléka szegény vagy közepesen szegény országban következett be, és csak 16 százaléka magas jövedelmű államokban.

A világ harminc legnagyobb országa közül kiemelkedő volt a halálozások aránya: Ukrajnában, Egyiptomban és Oroszországban. A legkevesebb halálozás pedig Katarban, Kenyában és az Egyesült Arab Emírségekben történt.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 12. 08:12, vasárnap | Életmód

Csaknem háromszázezren látták eddig a Magyar menyegzőt

Összesen csaknem háromszázezer nézőt vonzott eddig a Káel Csaba Magyar menyegző című filmje, amelyet Magyarországon több mint kétszázezren, a határon túl pedig kilencvenezren láttak eddig.

2026. Április 11. 13:00, szombat | Életmód

A Heim Pál gyermekkórház 250 millió forintot kap zajszigetelésre a Budapest Airporttól

Kétszázötven millió forintot adományozott a Budapest Airport (BA) a Heim Pál Országos Gyermekgyógyászati Intézetnek, a támogatással a repülőgépek okozta zajhatások mérsékléséhez kívánnak hozzájárulni.

2026. Április 11. 12:00, szombat | Életmód

Ma van a magyar költészet napja

Ma van a magyar költészet napja; az ünnep alkalmából országszerte irodalmi programok, tárlatvezetések, könyvvásárok és számos más rendezvény várja az érdeklődőket.

2026. Április 11. 12:00, szombat | Életmód

Látványos csillaghullás lesz megfigyelhető április 22-én

Április 22-én éri el maximumát a Lyridák meteorhullása, emellett négy égitest látványos együttállása is megfigyelhető lesz az égbolton - közölte az MTI-vel pénteken a Svábhegyi Csillagvizsgáló.