2024. április 29, hétfő - Péter

2017. Augusztus 24. 11:38, csütörtök | Helyi
Forrás: DOVASE

Villogtak a Dovase sprinterei a Budapest Bajnokságon!

Az Ikarus pályáján augusztus 18-19-én rendezték meg a Budapest Junior- és Ifjúsági Atlétikai Bajnokságot. A Dombóvári VASE 4 fiú és 2 lány sprinterrel képviseltette magát.

Úgy látszik, jót tett a rövid nyári pihenő a sportolóknak, hiszen mindannyian egyéni legjobbjukhoz közeli időket futottak, aminek meg is lett az eredménye.

Göblyös Csenge kisebb sérülésből felépülve bíztató futással nyerte az ifjúsági lányok 100 m-es versenyét, Berényi Natália ugyanebben a számban szintén döntősként az 5.helyen végzett.

A Junior fiúk 100 m-es versenyében Papp Bence döntőbe jutott, ahol kisebb sérülése miatt nem indulhatott el. Gáti Kornél nem jutott döntőbe.

A serdülő fiúk 100 m-es előfutamában Iberhardt Bence nagyszerűen rajtolt, kár hogy az utolsó 20 m-en elfogyott az ereje. Egyéni csúcsot futott, de ez most nem volt elég a döntőbe jutáshoz.

Kellemes meglepetést okozott Farkas Bence, aki versenyről versenyre fejlődik. 300 m-en bemutatott futása, s magabiztos győzelme reménykeltő az őszi versenyek előtt.

Ha így folytatja, a szakvezetésnek komolyan számolnia kell vele a serdülő válogatott összeállításánál is.

A versenyzők edzője Tarr Imre testnevelő–edző.

Hajrá, gyerünk DOVASE, nem adjuk fel SOHASE!