Hírek
2011. Október 20. 21:38, csütörtök |
Helyi
Forrás: Dombóvári Rendőrkapitányság
Virágot és vázát lopott a temetőben - akár két évet is kaphat

Többen is sírgondozással bízták meg azt a hatvanegy éves, büntetett előéletű dombóvári férfit, akit üzletszerűen elkövetett lopással gyanúsítottak meg a nyomozók október 19-én.
A rendelkezésre álló adatok alapján az alkalmi munkaként sírgondozói feladatokat ellátó személy az egyik dombóvári temetőben több - általa nem gondozott - sírról vágott és ültetett virágot tulajdonított el, valamint egy alkalommal egy rögzítés nélküli vázát.
A korábban hasonló bűncselekmények, illetve kegyeletsértés elkövetése miatt szabadságvesztésre ítélt férfit három rendbeli, szabálysértési értékre, üzletszerűen elkövetett lopás megalapozott gyanúja miatt hallgatta ki a rendőrség. A gyanúsított beismerő vallomást tett, az eljárás során szabadlábon védekezhet. Ha bűnösnek találják, tettéért akár kettő évig terjedő szabadságvesztés is kiszabható rá.
Temetői lopások Mindenszentek környékén gyakrabban fordulnak elő, mint az év más szakaszaiban. Bár a rendőrség megerősített szolgálattal készül az ünnepekre és a polgárőrség is megtesz mindent a temetői lopások, illetve a temetők környékén elkövetett gépjárműfeltörések megelőzése érdekében, szükség van a hétköznapok emberének nagyobb odafigyelésére is.
A rendőrség ezért kéri, hogy értéktárgyat, táskát ne hagyjanak őrizetlenül a járműveikben!
Amennyiben a temetőkben gyanúsan viselkedő, látszólag céltalanul a sírok között járkáló, esetleg virággal, koszorúval a temetőből távozni készülő személyt látnak, hívják a 107-es telefonszámot!
Ezek érdekelhetnek még
2025. Június 17. 07:00, kedd | Helyi
Dombóvári sikerek a Tolna Vármegyei Értékek Napján
A Tolna Vármegyei Értékek Napja Dombóvár számára is elismeréseket hozott.
2025. Június 16. 13:50, hétfő | Helyi
Nakon látható a Néprajzi Múzeum utazó kiállítása
Buherált tárgyakra és a sorkatonai szolgálat emlékeire fókuszál a Néprajzi Múzeum két új utazó projektje, amelyeket országszerte egészen kis településekre is eljuttatnak - közölte a múzeum az MTI-vel.
2025. Június 13. 13:16, péntek | Helyi
Kábítószer Ellenes Napot tartottak Dombóváron
Június 11-én immár negyedik alkalommal rendezték meg a Kábítószer Ellenes Napot a Dombóvári Művelődési Házban. A Dombóvári Rendőrkapitányság és a KEF közös programján közel 300 érdeklődő vett részt.
2025. Június 13. 08:15, péntek | Helyi
Támogatásokat és intézkedéseket jelentett be a Dombóvári Gazdakör agrárfórumán Hubai Imre
Eredményes agrárium nélkül nincs sikeres vidék, nincs biztonságos élelmiszer-ellátás és nincs élhető nagyváros sem.