Hírek
2023. December 12. 06:00, kedd |
Belföld
Forrás: MTI
Volánbusz: a vártnál kisebb volt a sztrájk támogatottsága
A vártnál kisebb volt a Volánbusznál a sztrájk támogatottsága, az autóbusz-vezetők csaknem kétharmada továbbra is inkább a tárgyalóasztalnál küzdene a 2024-es bérfejlesztésért, a munkabeszüntetést nem látja indokoltnak.
A Szolidaritás Autóbusz-közlekedési Szakszervezet által meghirdetett munkabeszüntetés második napján tapasztaltak szerint a Volánbusz munkavállalóinak óriási többsége nem támogatta a munkabeszüntetést, a sztrájkban a teljes dolgozói állománynak mindössze a 14 százaléka vett részt - tették hozzá.
A hétfőn 16 órakor összesített adatok szerint a szakszervezet számításaival és közléseivel ellentétben a munkabeszüntetésben részt vevő autóbusz-vezetők aránya a teljes állományukhoz képest 21 százalék, a hétfőn dolgozók létszámához képest pedig 39 százalék volt - írták.
A közlemény szerint a Volánbusz vezetése továbbra is elkötelezett abban, hogy a korábbi évek gyakorlatának megfelelően még januárban megkösse a 2024-re vonatkozó bérmegállapodást a munkavállalókkal.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 27. 15:00, hétfő | Belföld
A tejpiaci válság kezelésére kamattámogatást hirdetett az agrágminiszter
2026. Július 27. 12:00, hétfő | Belföld
Magyar Nagydíj - Kapitány István: a Forma-1 autóiban ott lesz a magyar mérnökök tudása is
2026. Július 27. 10:00, hétfő | Belföld
Vitézy Dávid: alkatrészhiány miatt szeptemberre egyetlen buszjárat se maradjon ki
Az a cél, hogy alkatrészhiány miatt szeptemberre egyetlen buszjárat se maradjon ki - írta Vitézy Dávid közlekedési és beruházási miniszter vasárnap a Facebook-oldalán.
2026. Július 27. 09:00, hétfő | Belföld
OGY - Alkotmánybírót választhat a parlament
A miniszterelnök felszólalásával kezdődik az Országgyűlés kétnapos rendkívüli ülése hétfőn. A parlament új alkotmánybírót is választhat.

