Hírek
2024. Október 06. 10:40, vasárnap |
Belföld
Forrás: MTI
Volánbusz: utolsó fázisához ért a kártyaterminálok telepítése a járműveken
Várhatóan az ősz végig lezárul a POS-terminálok telepítése a Volánbusz járművein, így hamarosan már az összes helyközi járatukon lehet majd fizetni bankkártyával vagy okoseszközzel - közölte a vállalat szombaton az MTI-vel.
Közleményük szerint a készülékek telepítése az előzetes terveknek megfelelően halad, így az autóbuszok háromnegyedén már most elérhető az online fizetés.
A fejlesztés része a tarifareformnak, amely elsősorban az új vármegye- és országbérletek bevezetése révén tette olcsóbbá és jóval könnyebbé, egyszerűbbé is az utazást országszerte - tette hozzá a Volánbusz.
Emlékeztettek, a társaság a nyár elején kezdte meg a készpénzmentes fizetés kiterjesztését. Június vége óta több mint 4000 autóbuszt szereltek fel terminállal, és országszerte 15 szerelőcsapat dolgozik folyamatosan azon, hogy ősz végéig mind az 5330, helyközi közszolgáltatást ellátó buszon elérhetővé váljon az elektronikus jegy- és bérletváltás.
A készpénzmentes fizetési lehetőségről az autóbuszokon elhelyezett matricákról és az autóbusz-vezetőktől is tájékozódhatunk - írták.
A MÁV-VOLÁN-csoport a közlemény szerint bízik abban, hogy a fedélzeti elektronikus fizetés bevezetése is hozzájárul ahhoz, hogy egyre többen vegyék igénybe a közösségi közlekedési eszközöket.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 17. 16:00, szerda | Belföld
Uniós biztos: mióta Magyarország új kormánya hivatalba lépett, már jelentős előrelépések történtek a jogállamiság terén
Amióta Magyarország új kormánya hivatalba lépett, már jelentős előrelépések történtek a jogállamiság terén -
2026. Június 17. 14:00, szerda | Belföld
Az ÁSZ elnöke kezdeményezte az Integritás Hatóság elnöke jogviszonyának megszüntetését
Az Állami Számvevőszék elnöke kezdeményezte az Integritás Hatóság elnöke jogviszonyának megszüntetését a Fővárosi Törvényszéken - közölte az Állami Számvevőszék (ÁSZ) kedden az MTI-vel.
2026. Június 17. 11:00, szerda | Belföld
OGY - Magyar Péter: nem szeretnénk kisajátítani sem 1956, sem 1989 történetét
Nem szeretnénk kisajátítani, birtokolni, sajátunkká tenni sem 1956, sem 1989 történetét - mondta Magyar Péter miniszterelnök az Országgyűlés keddi ülésén, napirend előtt.
2026. Június 17. 09:00, szerda | Belföld
Orbán Viktor: a kommunikációs csatornák elhanyagolása volt a probléma, nem az üzenet
A kommunikációs csatornák elhanyagolása, nem pedig az azokban haladó üzenet volt a probléma - közölte a Fidesz elnöke kedden a Facebook-oldalán.

