Hírek
2023. Május 13. 06:53, szombat |
Belföld
Forrás: mti
VOSZ Barométer: inkább optimisták a vállalkozások
A cégvezetők többsége optimistán tekint az idei évben várható gazdasági folyamatokra a vállalkozások kilátásainak mérésére indított VOSZ Barométer fő indexe szerint, amelynek első értéke 61 pont lett - közölte a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetsége (VOSZ) az Egyensúly Intézettel közösen készített felmérésük alapján pénteken.
A VOSZ Barométer több mint 400 vállalkozás megkérdezésével készül, a jövőben negyedévente jelenik majd meg, fő indexének értéke 0 és 100 pont között mozoghat.
A tájékoztatás szerint az első VOSZ Barométer alidexei közül a pénzügyi helyzeté 74 pont, az üzleti hangulaté 62 pont lett. A leggyengébb értéket a beruházási hajlandóság alindexe érte el, 49 ponttal. Ez utóbbi azt jelenti, hogy a korábbinál kevesebb beruházást várnak átlagosan a cégvezetők.
A felmérésben megkérdezettek relatív többsége, 45 százaléka szerint inkább kedvezőek a cégek működésére vonatkozó kilátások a következő negyedévre, 17 százalék szerint nagyon kedvezőek, míg 28 százalék inkább kedvezőtlen, 10 százalék nagyon kedvezőtlen értékelést adott.
A megkérdezettek 56 százaléka szerint vállalkozásuk idén el fogja érni a tervezett árbevételt, ugyanakkor mindössze 13 százalékuk vár a tavalyinál nagyobb árbevételt az idén. A válaszadók 24 százaléka úgy becsüli, hogy 10 százalékot elérő vagy annál nagyobb árbevételcsökkenéssel zárja majd az évet.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 22. 14:00, vasárnap | Belföld
Választás 2026 - Magyar Péter: a Tisza meg fogja nyerni a választást
A Tisza Párt nemcsak elindul története első országgyűlési választásán, hanem meg is fogja nyerni azt, nem kicsit, hanem nagyon, nagyon -
2026. Február 22. 09:16, vasárnap | Belföld
Orbán Viktor szerint a Tisza, Brüsszel és Kijev titkos paktumot kötött Münchenben
2026. Február 21. 13:00, szombat | Belföld
KSH: decemberben a bruttó átlagkereset 789 200 forint volt
2025 decemberében a teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó átlagkeresete 789 200, a nettó átlagkereset 548 900 forint volt - jelentette pénteken a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).
2026. Február 21. 12:00, szombat | Belföld
Választás 2026 - Hivatalosan megkezdődött a kampányidőszak
Hivatalosan megkezdődött szombaton az április 12-ei országgyűlési képviselő-választás kampányidőszaka, életbe léptek a kampányra vonatkozó szabályok.
