Városlista
2026. július 26, vasárnap - Anna, Anikó

Hírek

2025. Június 08. 09:06, vasárnap | Bulvár
Forrás: MTI

XIV. Leó pápa: ne ragadozóként, hanem zarándokként éljünk

XIV. Leó pápa: ne ragadozóként, hanem zarándokként éljünk

A béke visszatér, ha nem ragadozóként, hanem zarándokként élünk a világban

- jelentette ki XIV. Leó pápa a pünkösd vasárnapot megelőző virrasztáson a Szent Péter téren, ahol hetvenezren vettek részt az egy hónapja megválasztott egyházfőt ünnepelve.

XIV. Leó pápa hangoztatta, hogy a szétszakadt és béke nélküli világban a Szentlélek tanítja meg az embereket, hogy együtt haladjanak.

"A föld megpihen, az igazság győzedelmeskedik, a szegények örömteliek lesznek, a béke visszatér, ha nem ragadozóként élünk tovább, hanem zarándokokként. Nem mindenki saját magáért, hanem lépéseinket a többiek lépéseihez igazítva. Nem habzsolva fogyasztva a világot, hanem művelve és gondozva, ahogyan az Áldott légy enciklika tanítja nekünk"
- idézte az egyházfő elődje, Ferenc pápa enciklikáját.

XIV. Leó a szombat este a Szent Péter téren tartott virrasztáson az evangelizáció erejéről beszélt. Hangoztatta, hogy Jézus követéséhez nincsen szükség "hatalmas támogatókra, világi kompromisszumokra, érzelmi stratégiákra".

Az egyházfő nem feledkezett megemlíteni, hogy május 8-án választották meg pápává, amit a bíborosok testületi döntése eredményének nevezett.

A Vatikán adatai szerint a virrasztáson hetvenezres tömeg vett részt: közöttük mindazok, akik a különböző katolikus mozgalmak, egyesületek és közösségek jubileumi ünnepére érkeztek.

XIV. Leó pápa vasárnap délelőtt szintén a Szent Péter téren mutatja be a pünkösdi misét.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 26. 05:00, vasárnap | Bulvár

Testvérpár is van a 201. Anna-bál szépei között

A balatonfüredi Windisch Laurát választották a 201. Anna-bál szépének, első udvarhölgye a debreceni Tollas Viktória, második udvarhölgye pedig a saját testvére, Windisch Regina lett.

2026. Július 24. 13:00, péntek | Bulvár

Freddie Mercury-szobrot avatnak Balatonszemesen

A Queen Fesztivál kiemelt eseményeként szombaton, Balatonszemesen, a Zenepavilonnál avatják fel Magyarország első köztéri Freddie Mercury-mellszobrát - közölték a szervezők az MTI-vel.

2026. Július 23. 07:28, csütörtök | Bulvár

Izraelben megkezdték a munkálatokat egy krokodilokkal teli vizesárok létrehozásához egy börtön körül

Izraelben megkezdték a munkálatokat a Negev-sivatagban fekvő Keciot börtön körül egy krokodilokkal teli vizesárok kialakításához - jelentette a Walla hírportál szerdán.

2026. Július 16. 08:00, csütörtök | Bulvár

Elhunyt Szántó Imre ökölvívóedző, korábbi magyar szövetségi kapitány

Nyolcvankét éves korában, hosszú betegség után elhunyt Szántó Imre ökölvívó mesteredző, korábbi szövetségi kapitány, a mindmáig utolsó magyar olimpiai bokszarany, Kovács István atlantai sikerének kovácsa.