Városlista
2026. március 9, hétfő - Franciska

Hírek

2011. Augusztus 01. 14:25, hétfő | Belföld
Forrás: OrientPress

Zöld kalandok a Tisza-tónál

Zöld kalandok a Tisza-tónál

Sokoldalú kikapcsolódást és a környezettudatos életmóddal történő ismerkedés lehetőségét kínálja mindenki számára az idén már második alkalommal, augusztus 5. és 7. között megrendezendő Tó-vidék Fesztivál.

Az esemény minden programja interaktív szórakoztatásra, ugyanakkor az öko-életmód és a vidéki értékek ápolásának terjesztésére épül.

A fesztiválon a környezetbarát megoldások bemutatása és a témába vágó előadások mellett a vendégek hasznos információkhoz juthatnak mindennapi életük környezettudatosabbá tételéhez. A rendezvényen számos zöld és civil szervezet, szakmai kiállító képviselteti magát. A Réti-hajón a Szövetség az Élő Tiszáért Egyesület várja a befőzési praktikákra kíváncsi látogatókat, de azok is találhatnak maguknak elfoglaltságot, akik konyhakerti növények nevelésének gondolatával kacérkodnak. A Tudatos Vásárlók Egyesülete az Ökofitnesszel ismerteti meg a közönséget, a Kötháló segít kiszámolni az ember ökológiai lábnyomát, míg az Esztergomi Környezetkultúra Egyesület energiahatékonysági tanácsokkal látja el a Szalma-ház vendégeit.

A II. Tó-vidék Fesztivál Vendégváró Tanyák programján a tanyagazdák célja a vidéki élet fenntarthatóságának bemutatása gyakorlati és játékos példákon keresztül a közönség aktív részvételével. Megismerkedhetnek többek között a helyi termékek fogyasztásának jelentőségével, valamint a megújuló energiák használatával. Különlegességet jelent a látványos cigány tanya, amely a cigányság életmódjának és kultúrájának egy érdekes szeletét mutatja be.

A fesztivál fellépői a magyar popzenei élet jeles képviselői: Rúzsa Magdi, az Első Emelet, valamint Fenyő Miklós szórakoztatja a közönséget. Színpadra lép DJ Dominique, a Sebő Együttes, az Agria Swing Band és Pátria Együttes is.

A fesztivál különleges kalandtúrákat is kínál. Szombaton a kerékpár szerelmesei a Tó-vidék Tekergő kincskereső túráján csapatokba szerveződve kerekezhetik körbe a Tisza-tó vidékét, miközben az izgalmas feladatok megoldásaiért tallérokat gyűjthetnek és válthatnak igazi kincsekre. A játékos kedvűekről sem feledkeznek meg a szervezők: szombaton, a fesztiválon bemutatkozó egyesületek tagjaiból és tanyagazdákból álló csapatok az Égigérő Játékban földön és vízen folytatott látványos csatába indulnak a vízibicikliből kialakított hétfejű sárkány ellen, Rózsakirálylány megmentéséért. Vasárnap a Csodálatos vízi karavánnal tartva szintén kincskereső túrára indulhatnak az izgalmat kereső csónakázók: a kincseket a Tisza-tavon kiépített állomások rejtik, melyeket kalandos úton lehet beszerezni.

A fesztivál és a strand (mely a fesztivál helyszínének része) a teljes hétvége alatt ingyenesen látogatható.

A II. Tó-vidék Fesztivált a sarudi Wesselényi Miklós Szabadidős Egyesület Európai Uniós pályázati forrásból rendezi meg. A rendezvény célja felhívni a lakosság és a Tisza-tó turisztikai régióban nyaralók figyelmét a vidéki életmód fenntarthatóságának jelentőségére.

A fesztivál részletes programja és nevezés a kalandtúrákra megtalálható a www.tovidekfesztival.hu honlapon.

OrientPress Hírügynökség

Címkék: fesztivál

Ezek érdekelhetnek még

2026. Március 09. 15:00, hétfő | Belföld

Ukrajna a Magyarországon feltartóztatott készpénz- és nemesfémszállítmánya visszaszolgáltatását követeli

Ukrajna a Magyarországon feltartóztatott készpénz- és nemesfémszállítmánya visszaszolgáltatását követeli - közölte vasárnap Andrij Szibiha ukrán külügyminiszter az X-en.

2026. Március 09. 11:00, hétfő | Belföld

Választás 2026 - Toroczkai László: a Mi Hazánk közel van ahhoz, hogy irányítani tudja Magyarországot

A tiszta magyar gondolatot, a magyar igazságot képviselő Mi Hazánk Mozgalom még soha nem volt olyan közel ahhoz, hogy így vagy úgy, de irányítani tudja Magyarországot - hangoztatta a párt elnöke Kaposváron vasárnap.

2026. Március 09. 10:00, hétfő | Belföld

Iráni konfliktus - Szijjártó Péter: 76 utassal a fedélzetén landolt a mai mentesítő járatunk Budapesten

Hetvenhat utassal a fedélzetén landolt \"a mai mentesítő járatunk Budapesten\" - írta Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter vasárnap este a Facebook-oldalán.

2026. Március 09. 07:31, hétfő | Belföld

Két független jelöltet győzött le a Fidesz Kazincbarcikán

Orbán Viktor a Tisza felett aratott hatalmas győzelemről ír közösségi oldalán.