Városlista
2025. szeptember 5, péntek - Viktor, Lőrinc

Hírek

2011. Július 07. 07:13, csütörtök | Külföld
Forrás: OrientPress

Zsiráfbébi a bécsi állatkert új sztárja

Zsiráfbébi a bécsi állatkert új sztárja

A látogatók szeme láttára jött világra a bécsi állatkert új jövevénye, Arusha. Az újszülött 1,70 méter magas és 60 kiló.

 

A Schönbrunni Állatkert zsiráfhölgye, Rita 15 hónapi vemhesség után, július 4-én pottyantotta világra Arushát. A zsiráftehenek ugyanis állva ellenek, így az újszülött állat csaknem kétméteres magasságból csusszan a földre.
A zsiráfbébi nemét még nem állapították meg ugyan, a gondozók azonban rögtön elnevezték Arushának.

Az újszülött 1,70 méter magas, 60 kiló és tökéletes mása a kifejlett példányoknak. Bár a zsiráftehén nyolc-tizenkét hónapig szoptatja a kicsit, a fiatal állat már néhány hét után elkezdi kóstolgatni a faleveleket és a szénát.
A Schönbrunni Állatkert zsiráfcsordája a Rothschild-zsiráfokhoz tartozik, amelyekből pusztán mintegy 2.500 példány él az afrikai szavannákon.
Utoljára 2007-ben született zsiráfborjú Bécsben, ahol 1828 óta tartanak ilyen állatokat. Az első zsiráfot Egyiptom alkirálya ajándékozta az osztrák császárnak. Az emberek akkoriban csodájára jártak e furcsa szerzetnek.

Orientpress Hírügynökség

Címkék: állatkert

Ezek érdekelhetnek még

2025. Szeptember 04. 07:47, csütörtök | Külföld

Hszi Csin-ping: az emberiségnek a béke vagy a háború között kell választania

Az emberiség ismét választás előtt áll: béke vagy háború, párbeszéd vagy konfrontáció, együttműködés vagy a másik rovására zajló küzdelem

2025. Szeptember 04. 07:46, csütörtök | Külföld

Vlagyimir Putyin: ha Volodimir Zelenszkij kész találkozni, jöjjön el Moszkvába

Ha \"Ukrajna adminisztrációjának jelenlegi vezetője\" kész a kétoldalú találkozóra, akkor el kell utaznia Moszkvába

2025. Szeptember 04. 07:39, csütörtök | Külföld

Donald Trump: az amerikai katonák Lengyelországban maradnak

Lengyelországban maradnak az odavezényelt amerikai katonák, és ha a lengyelek úgy kívánják, Washington akár növelheti is a kontingens létszámát

2025. Szeptember 03. 07:24, szerda | Külföld

Putyin: Oroszország soha nem ellenezte Ukrajna EU-csatlakozását

Moszkva soha nem ellenezte Ukrajna esetleges európai uniós csatlakozását - jelentette ki Vlagyimir Putyin orosz elnök kedden Pekingben.