Hírek
2016. December 01. 13:00, csütörtök |
Helyi
Forrás: www.facebook.com/dombomedia.hu
25 éve indult a 8 osztályos gimi Dombóváron
Az Illyés Gyula Gimnázium ebben az évben ünnepli a 8 osztályos tagozat 25 éves évfordulóját, amelyet még 1987-ben dr. Berta Bálint egykori igazgató indított el.
Negyedszázada indult az első osztály. A cél az volt, hogy egy korai tehetséggondozást biztosítsanak a gyerekeknek – mondta dr. Berta Bálint az évforduló kapcsán a napokban tartott ünnepségen.
Dr. Takács Istvánné volt az első évfolyam osztályfőnöke. Mint mondta, ez volt pályafutásának legszebb időszaka, melyben rengeteg kihívással is szembe kellett néznie. Marika néni ugyanis évekig nagyobbakkat, már majdnem felnőtteket tanított, majd mikor bevezették a 8 osztályost, már 10 évesekkel is kellett foglalkoznia, ami már egy új szemléletet kívánt.
Dr. Szenyéri Zoltán, az intézmény jelenlegi igazgatója szerint most is rengeteg különbség van a nyolc és a hagyományos gimnáziumi osztályok között. Előbbiek kétszer annyi időt töltenek az iskola falai között és mérhetően jobb eredményeket is produkálnak – emelte ki.
Az intézmény dolgozói a jubileum kapcsán készítettek egy kisfilmet is, amely megidézi az elmúlt 25 év iskolai történéseit, hangulatát. Az ünnepségen adták át dr. Szőke Sándornénak, a gimnázium egykori tanárának a Szegedi Tudományegyetem által adományozott gyémánt diplomát.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 13. 00:00, péntek | Helyi
Kiemelten népszerű ajánlatokkal várja a napelemes pályázókat a Z-Solar
A napelemes megoldások specialistája és prémium kivitelezője, a Z-Solar kiegyensúlyozott csomagajánlatokkal is készült az Otthoni Energiatároló Programban pályázóknak és érdeklődőknek. Ismerje meg a lehetőségeket!
2026. Február 11. 17:54, szerda | Helyi
Gölle nem feledi hűséges fiát, Fekete István írót
A 126 évvel ezelőtt született Fekete István íróra emlékeztek meg január 26-án a göllei szülőház előtt.
2026. Február 11. 08:58, szerda | Helyi
Ma kezdődik a Valentin napi orchidea vásár Kaposszekcsőn
A Kaposszekcsői Ipari Parkban található DBD Orchidea üvegházban 3 napig akár 50 %-os akcióval vásárolhatók gyönyörű orchideák a közelgő Valentin nap alkalmából.
2026. Február 10. 11:16, kedd | Helyi
Jótékonysági versenyen indultak a Tolna vármegyei tűzoltók
Tolna vármegyéből öt önkéntes tűzoltó egyesület és két hivatásos tűzoltó-parancsnokság, összesen huszonegy tűzoltója állt rajthoz. A csapatversenyben a Dombóvári Hivatásos Tűzoltó-parancsnokság végzett az első helyen.

