Városlista
2025. november 25, kedd - Katalin

Hírek

2012. Április 19. 07:11, csütörtök | Belföld
Forrás: OrintPress

A boldogság megvédheti szívünket

A boldogság megvédheti szívünket

Amerikai szakértők szerint a boldogság védelmet jelenthet a szívproblémák ellen, ugyanis a boldog, optimista emberek kisebb eséllyel kapnak stroke-ot. 200 tanulmány elemzésével állapították meg a kutatók - írja a BBC.

A Harvard Egyetem kutatói olyan klinikai kísérletek adatbázisait tanulmányozták át, melyek a pszichológiai értelemben vett, valamint a kardiovaszkuláris egészséget vizsgálták.

Ez megmutatta, hogy az olyan faktorok, mint az optimizmus, az élettel való megelégedettség és a boldogság összefüggésbe hozható a szív- és érrendszeri betegségek kisebb előfordulásával, a személy életkorától, gazdasági-társadalmi státuszától, dohányzási szokásaitól vagy testsúlyától függetlenül. A betegségek kialakulásának kockázata az optimisták körében 50 százalékkal alacsonyabb volt.

OrientPress Hírügynökség

Ezek érdekelhetnek még

2025. November 25. 06:49, kedd | Belföld

NGM: Ezekre érdemes figyelnie a vásárlóknak a Black Friday akciók során

Az ünnepi időszak közeledtével, különösen a november végén esedékes Black Friday akciók idején jelentősen megnő az online és személyes vásárlások száma.

2025. November 25. 06:48, kedd | Belföld

Orbán Viktor: nem akarjuk eladósítani az unokáinkat Ukrajna miatt

Az Európai Unió folytatni akarja a háborút, de mivel pénzük nincs, közös hitelt vennének fel. Erre nemet kell mondanunk.

2025. November 24. 09:12, hétfő | Belföld

Hévízen tartotta idei országos konferenciáját az IPOSZ – fókuszban a kisipar és az AI

A kisipar jövőjét, a mesterséges intelligencia térnyerését és az ipartestületek szerepének megerősítését állította középpontba az Ipartestületek Országos Szövetségének (IPOSZ) háromnapos konferenciája, amelyet Hévízen, a Hotel F

2025. November 24. 07:27, hétfő | Belföld

Felhős, csapadékos idővel indul a hét

Felhős, csapadékos idővel indul a hét, majd átmenetileg szárazabb és naposabb idő várható, de a hétvégére újra beborul - derül ki a HungaroMet Zrt. előrejelzéséből, amelyet vasárnap juttattak el az MTI-hez.