Hírek
2013. Május 28. 15:13, kedd |
Helyi
Forrás: MTI
A dombóvári rendőrség szétverésével fenyegetőzött egy férfi, elítélték

Tíz hónap, két évre felfüggesztett börtönbüntetésre ítélt kedden, nem jogerősen a Szekszárdi Törvényszék egy gyulaji férfit, aki a dombóvári rendőrkapitányság szétverésével fenyegetőzött.
Hauszmanné Szőke Rita elmondta: a törvényszék kényszerítés kísérlete és zaklatás miatt mondta ki bűnösnek a vádlottat.
A vádirat szerint a 43 éves, Gyulajon közmunkásként alkalmazott férfi 2012 júliusában életveszélyesen megfenyegette a község polgármesterét, majd az ügyben indított eljárás során elővezették a dombóvári rendőrkapitányságra.
A vádlott 2012. októberben levélben azzal fenyegette meg a kapitányságot, hogy fejszével "lerombolja" az épület falait, és szétveri az ablakokat. A levelet azért írta, mert felháborítónak tartotta, hogy az elővezetés költségeinek megfizetésére kötelezték.
A Tolna Megyei Főügyészség terrorcselekménnyel való fenyegetéssel és zaklatással vádolta a férfit. A vád képviselője szerint a levélben leírtak a rendőrök testi épsége elleni támadás reális lehetőségét is magukba foglalták.
A kollégiumvezető elmondta: a bíróság úgy látta, a kilátásba helyezett magatartás nem személy elleni erőszakot, hanem a rendőrség megrongálására irányuló szándékot sejtetett.
Mint mondta, a törvényszék a vádlottnak előírta, hogy vesse magát alá pszichoterápiás kezelésnek.
Az ügyész a minősítés megváltoztatásáért és súlyosbításért fellebbezett.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Június 17. 07:00, kedd | Helyi
Dombóvári sikerek a Tolna Vármegyei Értékek Napján
A Tolna Vármegyei Értékek Napja Dombóvár számára is elismeréseket hozott.
2025. Június 16. 13:50, hétfő | Helyi
Nakon látható a Néprajzi Múzeum utazó kiállítása
Buherált tárgyakra és a sorkatonai szolgálat emlékeire fókuszál a Néprajzi Múzeum két új utazó projektje, amelyeket országszerte egészen kis településekre is eljuttatnak - közölte a múzeum az MTI-vel.
2025. Június 13. 13:16, péntek | Helyi
Kábítószer Ellenes Napot tartottak Dombóváron
Június 11-én immár negyedik alkalommal rendezték meg a Kábítószer Ellenes Napot a Dombóvári Művelődési Házban. A Dombóvári Rendőrkapitányság és a KEF közös programján közel 300 érdeklődő vett részt.
2025. Június 13. 08:15, péntek | Helyi
Támogatásokat és intézkedéseket jelentett be a Dombóvári Gazdakör agrárfórumán Hubai Imre
Eredményes agrárium nélkül nincs sikeres vidék, nincs biztonságos élelmiszer-ellátás és nincs élhető nagyváros sem.