Hírek
2020. Január 20. 08:34, hétfő |
Helyi
Forrás: MTI
A korábbi polgármester nyerte az időközi választást Gyulajon
Selmeci László, a település korábbi polgármestere nyerte a vasárnap rendezett időközi választást a Tolna megyei Gyulajon - közölte a helyi választási iroda (hvi) vezetője az MTI-vel.
Horváthné Tóth Valéria elmondta: a két független jelölt közül Selmeci László 273, Horváth Lajos 192 szavazatot kapott.
A 965 lakosú faluban a 651 választásra jogosult közül 467-en voksoltak, két szavazat érvénytelen volt - tette hozzá.
A hvi vezetője közölte azt is, hogy vasárnapra virradó éjjel valaki kővel bedobta az egyik jelölt, Horváth Lajos házának ablakát. Komlósiné Kiss Anett, a Tolna Megyei Rendőr-főkapitányság sajtószóvivője az MTI-nek megerősítette a történteket, a rendőrség rongálás gyanújával ismeretlen tettes ellen indított eljárást.
Az időközi polgármester-választást azért tartották, mert a tavalyi önkormányzati választáson Selmeci László és Horváth Lajos egyaránt 188 szavazatot kapott, a harmadik, szintén független jelöltre, Fogari Attilára tízen szavaztak.
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 12. 10:38, péntek | Helyi
Két generáció, egy szenvedély: A Mihalik-bajnokcsalád
Ismerjük meg Mihalik Mirát, a még csak tizenhét éves autóversenyzőt.
2025. December 11. 20:26, csütörtök | Helyi
A Kapos kórus idén is szeretettel vár mindenkit karácsonyi hangversenyére Dombóváron
2025. December 11. 10:00, csütörtök | Helyi
BestByte Ünnepi Nagyakció indul dec. 12-től Dombóváron!
Kiemelt ünnepi ajánlatok - hosszabbított ünnepi nyitva tartás a gondtalan vásárláshoz!
2025. December 10. 16:00, szerda | Helyi
Újabb dílereket buktattak le bonyhádi nyomozók - videó a cikkben
Egyházaskozáron igazoltatták egyiküket, azóta a bíróság mindkettőjüket letartóztatta.

