Hírek
2011. Szeptember 15. 07:23, csütörtök |
Belföld
Forrás: OrientPress
Adókedvezményért sem kell az átlátható ingatlanbefektető
Hiába mutatkozik fokozott érdeklődés a szabályozott ingatlanbefektetési társaságok, vagyis szitek iránt; egyelőre még egy cég sem választotta ezt a működési formát.Magyarországon július óta lehet ilyen cégeket alapítani.
Ezeknél a társaságoknál kötelező a tőzsdei bevezetés, így működésük nagyobb átláthatóságot igényel. A KBC Securities vállalatfinanszírozási igazgatója a Gazdasági Rádiónak azt mondta, egy jól működő modellről van szó, ami idehaza is sikeres lehet, nem mellékesen segítheti a tőkebevonást az ingatlanszektorba. Hegyi Ádám a brókercég és a Budapesti Értéktőzsde közös konferenciája után beszélt arról is, hogy a szitek egyik legfőbb előnye a kedvező adózásban rejlik. Az, hogy ez ténylegesen mit fog hozni a tőkepiacok szempontjából, az a következő néhány évben fog kiderülni. A kérdés, hogy hogyan fogják használni ezt az eszközt a piaci szereplők. Számos olyan kritérium van, amit fontos kihangsúlyozni. A legfontosabb a méret kritériuma , a jogszabály le is írja, hogy egy minimális, 10 milliárd forintos tőkekövetelményt támaszt a szitekkel szemben, ami önmagában komoly szűrőt jelent, abból a szempontból, hogy ki az , aki élhet vele és ki az , aki nem. Fontos az is, hogy maga a tőzsde megjelenés kényszere is egy olyan dolog amit fel kell mérnie a szitekben gondolkodó ingatlanos társaságoknak.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 12. 15:00, kedd | Belföld
Alekszej Lihacsov: a Roszatom minden Paks II-re vonatkozó kérdésre választ tud adni Budapestnek
A Roszatom minden, a Paks II projektet illető kérdésre választ tud adni az új magyar vezetésnek - jelentette Alekszej Lihacsov, az orosz állami atomenergetikai vállalatvezetője újságíróknak hétfőn Moszkvában.
2026. Május 12. 14:00, kedd | Belföld
Kapitány István: Magyarország nem válik le az orosz energiáról, és marad a rezsicsökkentés
Magyarország nem válik le az orosz energiáról, hanem diverzifikálja a beszerzési forrásait, és megmarad a rezsicsökkentés a lakosságnak -
2026. Május 12. 10:00, kedd | Belföld
Azbesztszennyezés - Megkezdődött az azbeszttel szennyeződött utcák bitumenes zárása Szombathely oladi városrészében
Megkezdődött Szombathelyen, az Oladi-platón az azbeszttel szennyezett utcák bitumenes zárása, egyelőre a Síp utca, a Gyömbér utca és a Sáfrány utca közötti szakaszon - közölte a város polgármestere a Facebook-oldalán hétfőn.

