Hírek
2021. Augusztus 19. 07:00, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Bőröndbe bújtatva próbált átjuttatni a határon egy tinédzsert egy nő
Bőröndbe bújtatva próbált Magyarországra juttatni egy afgán tinédzsert egy román nő egy nemzetközi vonaton - közölte szerdán honlapján a román határrendészet.
A román határrendészek azt követően ellenőrizték a kürtösi határállomáson szerda hajnalban áthaladó, Ausztriába tartó nemzetközi gyorsvonat egyik utasát, hogy az izgatottnak látták. A 24 éves román nő bőröndjéből egy 15 éves afgán fiú bújt elő. A nő azt mondta, afgán barátjának az öccsét próbálta Németországba juttatni.
A román határrendészet szinte naponta 10-30 bevándorló meghiúsított illegális határátlépési kísérletéről számol be. A bevándorlók a legtöbb esetben kamionok rakományában elbújva próbálkoznak átjutni a román-magyar határon.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 07. 07:53, szerda | Belföld
A Mercedes Magyarországra hozza az A-osztály gyártását is az idei évtől
A Mercedes Magyarországra hozza az A-osztály gyártását is az idei évtől - jelentette be Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter kedden a Facebookon.
2026. Január 07. 07:50, szerda | Belföld
Havazás - Meteorológia: keleten várható jelentős havazás
Szerdán keleten várható jelentős havazás, csütörtök reggelig további 10-20 centiméter friss hó várható, ezért a HungaroMet Zrt. szerdára több keleti vármegyére másodfokú (narancs) figyelmeztetést adott ki.
2026. Január 06. 07:20, kedd | Belföld
NAV: januártól számos kedvező adóügyi változás lépett életbe
Januártól nemcsak a harminc év alattiak teljes szja-mentessége lépett életbe, hanem a negyven év alatti kétgyermekes anyák is beléptek az szja-mentes körbe, és emelkedett a családi adókedvezmény összege.

