Hírek
2022. Január 29. 09:59, szombat |
Külföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Életfogytig terjedő börtönbüntetést szabhatnak ki a pedofilokra Oroszországban

Aláírta Vlagyimir Putyin orosz elnök azt a törvényt, amelynek értelmében életfogytig terjedő szabadságvesztés szabható ki pedofilokra fiatalkorúak elleni szexuális bűncselekmény esetén
A jogszabályt pénteken tették közzé a jogi információk hivatalos online közlönyében.
Mindeddig csak azok a visszaeső pedofilok számíthattak életfogytiglani börtönbüntetésre, akik korábban már elkövettek 14 év alatti gyermek ellen hasonló bűncselekményt. Az új törvény értelmében ezzel a büntetési tétellel már olyanok is sújthatók, akik hasonló bűncselekményt korábban 18 év alatti áldozat ellen követtek el.
Emellett az életfogytiglanit már a gyermek elleni első szexuális bűncselekmény esetén is azonnal kiszabhatják, ha másik súlyos, vagy különösen súlyos bűncselekménnyel párosul. Ilyen például, ha a pedofília erőszak alkalmazásával párosul, vagy több gyermek ellen követik el.
A törvényjavaslatot az orosz parlement alsóháza január 18-án, a felsőháza pedig január 26-án hagyta jóvá.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Október 19. 09:01, vasárnap | Külföld
Donald Trump és politikája ellen tüntettek az Egyesült Államok számos nagyvárosában
Donald Trump elnök és politikája elleni tiltakozásul összehangolt tüntetéseket tartottak az Egyesült Államok számos nagyvárosában szombaton.
2025. Október 19. 08:57, vasárnap | Külföld
kábítószer-csempész tengeralattjárót semmisített meg az USA
Az amerikai hadsereg feltételezett kábítószer-csempész tengeralattjárót semmisített meg - közölte Donald Trump elnök szombaton.
2025. Október 15. 07:38, szerda | Külföld
Donald Trump: a Hamászt szükség esetén erővel kényszerítjük fegyverletételre
Donald Trump közlése szerint ha a Hamász nem teszi le a fegyvert, akkor erővel fogják erre kényszeríteni. Az amerikai elnök erről a Fehér Házban beszélt kedden.