Városlista
2026. április 6, hétfő - Vilmos, Bíborka

Hírek

2021. Május 27. 17:03, csütörtök | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Elítélték a férfit, aki szállásadóira akarta gyújtani a házat

Elítélték a férfit, aki szállásadóira akarta gyújtani a házat

Emberölés előkészülete miatt két év két hónap végrehajtandó szabadságvesztésre ítélték csütörtökön azt a férfit, aki 2019 szilveszterén az őt befogadó házaspárra akarta gyújtani a házukat

- tájékoztatta a Pécsi Fellebbviteli Főügyészség csütörtökön az MTI-t. A vádhatóság közleményében azt írták: a Pécsi Ítélőtábla jogerős döntésével helybenhagyta az elsőfokú bíróság ítéletét.

A baranyai településen élő férfinak mozgáskorlátozott falubeli ismerőse felajánlotta, hogy lakhatásért és ellátásért cserébe segítsen neki és feleségének a ház körüli munkák elvégzésében.

Miután a vádlott 2018 februárjában a sértettek házába költözött, a házaspárral többször alakult ki konfliktusa.

A férfi 2019. szilveszter estéjén ittas állapotban a sértettekkel összeveszett, és közölte velük, hogy rájuk gyújtja a házat. Egy kannából a ház konyhájában, a működő fatüzelésű kályha közelében benzint locsolt szét, amelyet végül nem tudott meggyújtani. A ház egyik szobájába eközben bezárkózó sértetteket folyamatosan fenyegette, majd elhagyta az ingatlant.

Az ügyben első fokon eljáró Pécsi Törvényszék a vádlottat emberölés előkészületének bűntettében mondta ki bűnösnek, ezért két év két hónap végrehajtandó szabadságvesztésre ítélte. Az elsőfokú ítélet ellen az ügyész súlyosbításért, a védelem felmentésért fellebbezett.

A másodfokon eljáró Pécsi Ítélőtábla helybenhagyta az elsőfokú bíróság ítéletét.

Címkék: ítélet, börtön

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 05. 09:18, vasárnap | Belföld

Erdő Péter: húsvét az egész életünket mássá teszi

Húsvét az egész életünket mássá teszi, segít, hogy boldogok legyünk. A mi feladatunk pedig az, hogy elmondjuk ezt a titkot a világnak - hangsúlyozta Erdő Péter húsvétkor.

2026. Április 04. 15:00, szombat | Belföld

Több mint harminc vasútállomás újul meg az országban

Az állomásfelújítási program részeként 14 vármegyében több, mint harminc állomás és vasúti megállóhely újul meg, mintegy 15 milliárd forint értékben, a MÁV-csoport és a Magyar Falu Program forrásaiból

2026. Április 04. 14:00, szombat | Belföld

Nézőpont: Fidesz-többség marad a következő országgyűlésben is

A kormányközeli kutatóintézet szerint marad a Fidesz többség.