Hírek
2011. November 28. 14:18, hétfő |
Sport
Forrás: mno.hu
Fehérvár: kinn a gödörből
Zsinórban elszenvedett négy vereség után a Fehérvár vasárnap este 3–1-re legyőzte a Klagenfurtot az osztrák jégkorong-bajnokságban.
A Volán nem volt rossz formában, hiszen négyszer is egy góllal, 3–2-re (büntetőkkel), 4–3, újra 4–3-ra, végül 3–2-re kapott ki a Znojmótól (kétszer), a Linztől és a Salzburgtól. A kudarcok egyik okaként azt jelölték meg, hogy a Sofron István, Vas Márton, Ladányi Balázs összetételű első támadótrió eme négy meccsen a korábbiakhoz képest eredménytelenül játszott. Tegnapra összeszedték magukat, az első gólt Sofron ütötte Ladányi és Vas Márton előkészítése után, a harmadikat pedig a hajrában Vas Márton verte be emberelőnyben, a kék vonalról.
Bravúr közelében az Újváros
A Kontinentális Kupában a Dunaújváros óriási bravúr közelébe jutott. A selejtező 3. körében Dániában 6–3-ra legyőzte az angol Sheffieldet – pénteken a házigazda Herninget 3–1-re verte, szombaton 3–2-re kikapott az olasz Asiagótól –, amivel elérhető közelségbe került a tornagyőzelem, a négyes döntőbe jutás. Amihez csupán az kellett volna, hogy a Herning múlja felül az Asiagót. Ez sikerült is, ám csupán a hosszabbításban, így viszont az Asiago pontszámban befogta az „Acélbikákat”, s az egymás elleni sikerrel megelőzte. Selejtezőn túljutva magyar klub még sohasem verekedte be magát a sorozat döntőjébe, a Fehérvár korábban rendezőként jutott ehhez a lehetőséghez.
Kevin Primeau vezetőedző azzal indokolta a sikert, hogy a fehérvári játékosok alázatosabbak voltak, jobban akarták a győzelmet az ellenfélnél, s ezt az elszántságot Adam Munro kapus nagyszerű teljesítménnyel, bravúrok egész sorával hálálta meg. A Fehérvár legközelebb pénteken lép pályára Ljubljanában az Olimpija vendégeként.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 24. 07:35, kedd | Sport
Labdarúgó NB I - Tartja a lépést az ETO-val a Ferencváros
A címvédő Ferencváros 3-1-re nyert az MTK Budapest vendégeként a labdarúgó Fizz Liga 23. fordulójának hétfői zárómérkőzésén, ezzel újra három pontra van a listavezető ETO FC Győrtől.
2026. Február 23. 07:43, hétfő | Sport
Labdarúgó NB I - Látványos, hétgólos meccsen hozta el Paksról a három pontot az éllovas Győr
Az éllovas Győr izgalmas mérkőzésen 4-3-ra nyert a kupagyőztes Paks otthonában a labdarúgó Fizz Liga 23. fordulójának vasárnapi játéknapján.
2026. Február 21. 17:00, szombat | Sport
IFFHS: kupatörténeti csúcs az FTC-Ludogorec párharc
Futballhistóriai rekordot állít fel a Ferencváros és a Ludogorec azzal, hogy a mostani európai kupaszezonban, a jövő héten ötödször is találkozik egymással - írta pénteki anyagában az IFFHS.
