Hírek
2022. Június 28. 18:05, kedd |
Belföld
Forrás: mti/illusztráció: pixabay
Fizetéselőlegként kábítószert adott, vádat emeltek ellene
Vádat emeltek egy férfi ellen, aki élettársával éveken át kábítószert árult, és az általa fizetett munkásoknak időnként előlegként is drogot adott
- tájékoztatta a Bács-Kiskun Megyei Főügyészség sajtószóvivője kedden az MTI-t.
Négyessyné Bodó Marianna közölte: a kiskunhalasi férfi és élettársa 2019-ben határozta el, hogy a kristály nevű kábítószer értékesítésével egészíti ki keresetét.
A drogot a férfi szerezte be, majd élettársával kiadagolták, és lakásukon napi rendszerességgel árusították. A 0,1 gramm port tartalmazó csomagokat kezdetben 500, később 1000 forintért adták.
A férfi naponta adott el drogot az általa ásatásokra kiközvetített munkásoknak is, úgy, hogy az árát vagy levonta a munkabérükből, vagy fizetéselőlegként adta oda.
A kristály értékesítésébe a pár 2020 végétől alkalmanként bevonta a fiuk élettársát - az ügy harmadik vádlottját - is.
Az ügyészség a letartóztatásban lévő férfit és élettársát jelentős mennyiségű kábítószer-kereskedelemmel vádolja, míg a menyüknek kábítószer-kereskedelem miatt kell felelnie - áll a közleményben.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 10. 16:00, kedd | Belföld
Orbán Viktor a gazdaszervezetek és a fuvarozók képviselőivel egyeztetett
2026. Március 10. 13:00, kedd | Belföld
Szijjártó Péter: ismét bekérették a magyar nagykövetet az ukrán külügyminisztériumba
2026. Március 10. 07:28, kedd | Belföld
Orbán Viktor: a benzin és a gázolaj esetében is védett árat vezet be a kormány
A benzin és a gázolaj esetében is védett árat vezet be a kormány, az intézkedés éjféltől lép életbe - jelentette be Orbán Viktor hétfőn a Facebookon.
2026. Március 09. 15:00, hétfő | Belföld
Ukrajna a Magyarországon feltartóztatott készpénz- és nemesfémszállítmánya visszaszolgáltatását követeli
Ukrajna a Magyarországon feltartóztatott készpénz- és nemesfémszállítmánya visszaszolgáltatását követeli - közölte vasárnap Andrij Szibiha ukrán külügyminiszter az X-en.

