Városlista
2026. július 23, csütörtök - Lenke

Hírek

2011. Augusztus 17. 07:21, szerda | Belföld
Forrás: OrientPress

Génmódosított kukorica: megbízható a vizsgálat

Génmódosított kukorica: megbízható a vizsgálat

Augusztus elejére akkreditálták a Mezőgazdasági Szakigazgatási Hivatal (MGSZH) laboratóriumait.

A GMO-val szennyezett vetőmagokból származó kukoricaültetvényeket ezen vizsgálat alapján kellett megsemmisíteni. Az akkreditáció hiánya miatt vita tárgya volt a laborok méréseinek megbízhatósága - tájékoztatott a Kossuth Rádió.

Bognár Lajos, a Vidékfejlesztési Minisztérium agrárgazdaságért felelős helyettes államtitkára elmondta, hogy a mintegy 4500 hektárnyi vetés megsemmisítéséhez vezető mérések jogilag is megállják a helyüket. Az akkreditáció egyik alapfeltétele ugyanis, hogy már három hónappal a minősítés előtt ugyanazokkal a módszerekkel kell dolgozni, mint az akkreditáció megszerzése után - tette hozzá.

Az akkreditációt tulajdonképpen adminisztratív okokból és az MGHSZ szervezeti és működési szabályzatának megváltozása miatt kellet újra megszervezniük a hatósági laboratóriumoknak, nem pedig a műszerezettség vagy a szakemberek hiánya miatt – mondta Bognár Lajos.

OrientPress Hírügynökség

Címkék: kukorica

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 23. 10:00, csütörtök | Belföld

A legfőbb ügyész lemondása - Magyar Péter: az ország újabb Orbán-bábtól szabadult meg

A legfőbb ügyész lemondásával \"az ország újabb Orbán-bábtól szabadult meg\" - reagált a miniszterelnök Nagy Gábor Bálint bejelentésére.

2026. Július 23. 07:22, csütörtök | Belföld

Lemondott Nagy Gábor Bálint legfőbb ügyész

Nagy Gábor Bálint legfőbb ügyész szerdán benyújtotta lemondását, az erről szóló közlemény az ügyészség honlapján jelent meg.

2026. Július 23. 07:21, csütörtök | Belföld

Vitézy Dávid ismertette a vasútfejlesztés tízéves programját, az M3-as metró meghosszabbítását is bejelentette

Vitézy Dávid és Magyar Péter ismertette a tizenöt éves Baross Gábor Terv következő tíz évre szóló vasútfejlesztési munkatervét.

2026. Július 22. 16:00, szerda | Belföld

Bóna Szabolcs: ideje visszaadni az agrárkamarát a gazdálkodóknak

Ideje visszaadni az agrárkamarát a gazdálkodóknak - írta az agrár- és élelmiszergazdaságért felelős miniszter a Facebook-oldalán kedden.