Hírek
2020. December 17. 16:02, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Gyermekpornográfia miatt vádat emeltek egy férfi ellen
Szexuális kényszerítés és gyermekpornográfia miatt vádat emelt az ügyészség egy férfi ellen, aki hét kiskorú lánnyal kezdett ki a neten - közölte a Pest Megyei Főügyészség csütörtökön az MTI-vel.
Szabó Ferenc főügyész közleményében azt írta: a Ceglédi Járási Ügyészség vádat emelt az ellen a fiatalember ellen, aki netes csevegő felületeken több kiskorú lányt arra vett rá, hogy szexuális cselekményt végezzen, miközben ő nézte őket.
A vádirat szerint a huszonéves vádlott több felhasználónévvel regisztrált közösségi oldalakra, majd csevegőalkalmazásokkal kapcsolatot teremtett a kilenc és tizenöt év közötti sértettekkel, akiket rávett, hogy küldjenek neki meztelen képeket. Később azt is elérte, hogy szexuális cselekményeket végezzenek, amelyeket ő videochaten végignézett. Azt, aki erre nem volt hajlandó, megzsarolta, hogy a korábban elküldött képeit közösségi oldalakon elérhetővé teszi.
Az elkövető asztali számítógépén, laptopján és mobiltelefonján legalább huszonkét kiskorú sértettről találtak pornográf felvételeket.
Az ügyben a Ceglédi Járási Ügyészség többrendbeli szexuális visszaélés, minősített szexuális kényszerítés és gyermekpornográfia bűntette miatt emelt vádat - olvasható Szabó Ferenc főügyész közleményében.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Október 28. 07:32, kedd | Belföld
Ismét sürgeti az árrésstop kivezetését a kereskedelmi szövetség
Az élelemiszer árak március óta 5 százalék alatti ütemben nőnek, szeptemberben pedig az éttermi árakkal kiegészített infláció is 4,7 százalékra mérséklődött.
2025. Október 28. 07:31, kedd | Belföld
Hidvéghi Balázs: új otthontámogatási program indul a közszolgálatban dolgozóknak
A kormány döntött, új otthontámogatási program indul a közszolgálatban dolgozóknak: mostantól évi egymillió forintos támogatást biztosít a számukra
2025. Október 28. 07:26, kedd | Belföld
Orbán Viktor: arra kértem a Szentatyát, hogy támogassa Magyarország háborúellenes erőfeszítéseit
Arra kértem a Szentatyát, hogy támogassa Magyarország háborúellenes erőfeszítéseit - írta Orbán Viktor miniszterelnök hétfői Facebook-bejegyzésében.
2025. Október 28. 07:21, kedd | Belföld
Lázár János: út és vasút épül a főváros és a repülőtér között
A tervek szerint 2028 végéig kétszer három sávos új közút, illetve 2035-re új vasútvonal épül a főváros és a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér között

