Városlista
2026. május 22, péntek - Júlia, Rita

Hírek

2013. Július 30. 17:54, kedd | Helyi
Forrás: police.hu/Fotó: akciospotencial.blog.hu

Hatszor csapták be meséjükkel az idős embereket Dombóváron

Hatszor csapták be meséjükkel az idős embereket Dombóváron

Trükkös tolvajok közel egymillió forinttal rövidítettek meg az elmúlt
hónapokban idős embereket Dombóváron. A rendőrség két fiatalembert
gyanúsít a bűncselekmény elkövetésével.

– Tízezer forinttal tartozom az unokájának, szeretném megadni, de csak húszezres bankjegy van nálam. Tudna visszaadni?

– Ezzel a kitalált történettel a közelmúltban összesen hatszor sikerült idős emberek lakásába bejutni két fiatal férfinek Dombóváron.

Valójában szósem volt tartozásról, a mese csak arra szolgált, hogy bizalmába férkőzzenek a háziaknak, és ki tudják figyelni, a tulajdonosok hol tartják a készpénzt. Ezután már csak az áldozatok figyelmét kellett elterelniük egy kis időre, amíg megszerzik a zsákmányt.

A dombóvári trükkös lopások áldozatai valamennyien 65 év feletti
dombóvári lakosok voltak, akiktől nagyjából öt hónap alatt
összesen közel egymillió forintot loptak el.
A Dombóvári Rendőrkapitányság a bűncselekmény elkövetésével egy helyi
és egy környékbeli férfit gyanúsít. A 29 éves dombóvári B. Győző és a
30 éves mágocsi K. Géza ellen lopás bűntett megalapozott gyanúja miatt
folyik eljárás.

Címkék: bűncselekmény

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 22. 11:00, péntek | Helyi

Varga Mihály: eredményesen működött az MNB az utóbbi több mint egy évben

Eredményesen működött az utóbbi több mint egy évben az alapfeladatai ellátására összpontosító Magyar Nemzeti Bank (MNB) - mondta Varga Mihály jegybankelnök a Kell még mondanom valamit, Ildikó? podcast csütörtöki adásában.

2026. Május 19. 07:00, kedd | Helyi

A Dombóvári Szuperinfó legújabb száma oldalunkon már olvasható

Ha szeretné rendszeresen és mielőbb megkapni újságunkat online postaládájába, iratkozzon fel email címével az alábbi oldalon:

2026. Május 18. 19:38, hétfő | Helyi

Fegyver helyett futócipő - interjú a dombóvári századossal

Sebők Attila százados a Dombóvári Rendőrkapitányság bűnügyi helyszínelőjeként ma már nemcsak a nyomokat kutatja megszállottan, hanem a kilométereket is.

2026. Május 15. 14:53, péntek | Helyi

Buzánszky 101 – Futballal és emlékekkel tisztelegtek Dombóváron az Aranycsapat legendája előtt

Buzánszky Jenő olimpiai bajnok labdarúgó, az Aranycsapat tagja idén ünnepelte volna 101. születésnapját.